Україна поставляє в країни ЄС незаконну деревину, яку використовують великі компанії, такі як Ikea та H&M.

Читайте також: За незаконну рубку лісу в Україні, штраф − 25 тисяч гривень

До такого висновку прийшла британська неурядова організація Earthsight, що вивчає проблеми вирубки лісів по всьому світу. Про відповідну доповідь повідомляє "ZN.UA".

Відзначається, что під час дії мораторію на вирубку український ліс вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт у країни ЄС зріс на 75%. Таким чином, він перевищив позначку в мільярд євро в 2017 році.

"Наші дані говорять про те, що сотні державних компаній беруть участь у систематичному, свідомому порушенні широкого кола правил під час заготівлі лісу", – йдеться в доповіді.

Майже 60% вирубок порушують встановлені українським законодавством обмеження. Від 67 до 78% рубок є невиправданими. Колишній голова Держлісагентства Віктор Сівець, який втік до Росії, побудував цілу схему передачі ринковим компаніям через мережу офшорних юрисдикцій. За словами аналітиків, вона працює донині.

Читайте також: Рада ухвалила кримінальну відповідальність за вивезення лісу

За даними Earthsight, велика частина продукції потрапляє на "тіньові" лісопилки, яких в Україні вже понад 12 тисяч. Із "санітарного" лісу виробляють пиломатеріали на експорт, який перевищує їхнє легальне виробництво на 75%.

"Не дивлячись на розміри цих компаній, в ЄС їхні назви мало хто чув. Але більшість європейських споживачів куплять продукцію, вироблену з поставленої ними сировини. Деревину румунської фабрики Schweighofer використовують для виробництва товарів, які продаються в Ikea. Egger, Swiss-Krono і Kronospan не тільки є постачальниками Ikea, але й поставляють більшу частину пиломатеріалів, дерев'яних плит і підлог, які продають мережі DIY Wickes і Homebase у Великобританії, компанії Hagebau, Obi і Hornbach в Центральній Європі та французькі мережі Leroy Merlin і Castorama", – сказано в матеріалі.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter