За даними джерел в Міноборони України, на військові катери виробництва заводу "Кузня на Рибальському" Петра Порошенката Ігоря Кононенка вже закладають гроші в Державному оборонне замовлення на наступні роки.

Читайте також: Конгрес США схвалив надання Україні 620 млн доларів

Про це з посиланням на Радіо Свобода повідомляє БізнесЦензор.

ПАТ "Завод Кузня на Рибальському" – декомунізована "Ленінська кузня". У заводу два бенефіціара – президент Петро Порошенко і його близький армійський товариш, народний депутат Ігор Кононенко.

За даними видання, США ще з 2014 року готові просто подарувати українським ВМС 30–метрові катера класу Island, які були на службі Берегової охорони США, а нині стоять в порту Балтімора.

Журналісти дізналися зі своїх джерел в Сенаті США, що Україна такому подарунку пручається – нібито з меркантильних мотивів керівництва держави. Згодом це підтвердили і джерела в Пентагоні.

Ввезення американських "Айленд", схоже, частково може сколихнути комерційні плани президентського заводу.

За оцінками фахівців, американські катери краще катери виробництва заводу Порошенко.

Зараз "Айленд" фактично "законсервовані" – це означає, що частина обладнання і систем зняті, тому за технічне обслуговування і поточний ремонт Україна повинна заплатити, ще до того, як отримає їх.

Читайте також: Команда Порошенка потрапила у міжнародний скандал через корупцію в Укроборонпромі

За попередніми розрахунками Міністерства оборони, закупівля обладнання та паливно–мастильних матеріалів обійдеться в 1,3 мільйона доларів, ще по 500 тисяч доларів – на підготовку екіпажів, технічне обслуговування та обладнання, 4 мільйони – на ремонт і майже – 3 мільйони на транспортування.

Загалом – трохи більше 10 мільйонів доларів за два катери. Безпосередньо за самі катера Україна платити не повинна.

Ринкова вартість одного такого катера, за оцінками фахівців, в середньому – 25 мільйонів доларів.

Україні побудувати новий катер такого класу на українському заводі буде коштувати 27–35 мільйонів доларів, каже начальник управління кораблебудування Військово–морських сил України Василь Радчук.

За даними "Схем", в оборонному бюджеті вже закладено гроші на нові катери, які Української обійдуться в середньому в 30 мільйонів доларів за кожен.

Читайте також: Голова спілки атовців Любомльщини відмовився від нагороди президента Порошенка (Відео)

Президент – він же власник єдиного працюючого підприємства, яке відбудовує флот, про ситуацію обізнаний, але за кілька років його ініціативи з отримання американських кораблів, суспільство так і не помітило, а на запитання журналістів він відповідати відмовився.

Тим часом Військово–морські сили України, які були змушені перебазуватись із Криму до Одеси, роками намагаються переконати верхівку влади, наскільки державі потрібні американські "Айленди".

Водночас Вашингтон не хоче вступати у відкриту конфронтацію із українською владою та все ще намагається врегулювати це питання непублічно.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter