У Кабміні планують змінити принцип нарахування комунальних послуг. Ввести обов’язковий платіж – абонплату. Її доведеться сплачувати незалежно від того, чи користуєтеся енергоресурсами.

Читайте також: В Україні під загрозою підготовка до опалювального сезону

В Україні у більшості будівель комунікації не змінювалися з часів побудови. За різними оцінками, необхідно замінювати від 70% до 90% труб. Тому в Кабміні вирішили змінити систему сплати за комунальні послуги, інформує Сегодня.

Абонплата – це гроші на експлуатаційні витрати постачальників води і тепла. Так, за опалення абонплату доведеться сплачувати навіть влітку.

“Як з мобільним телефоном – говорите, не говорите, а все одно оплачуєте щодня суму, що користуєтесь певним оператором. Ось так буде і з комунальними послугами – оплачуйте цілий рік”, – каже директор енергетичних програм Центру світової економіки Валентин Землянський.

У сумі на місяць доведеться платити не більше 156 грн за кожну прописану людину. І окремо – за показаннями лічильників. Водночас сума може бути меншою, якщо договір укладено не індивідуально з кожним власником квартири, а колективно. Наприклад, із ОСББ.

Читайте також: Стало відомо, як отримати "живі" гроші за субсидію

За словами експерта з питань ЖКГ Українського інституту аналізу та менеджменту Андрія Никончука, ця сума підвищуватиметься зі зростанням мінімальної зарплати.

Абонплату планують ввести з травня 2019-го.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter