У 2019-му році ПАТ  "Укрзалізниця" розглядає можливість підвищити тарифи на перевезення не менше ніж на 12%.

Читайте також: "Укрзалізниця" хоче замінити частину електричок автобусами

Про це повідомив директор з економіки та фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев в кулуарах конференції Global Outlook 2018 у Києві, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Інакше бути не може. Якщо в цьому році індекс цін товаровиробників зріс на 12%, у нас підвищення цін навряд чи може бути меншим. Це можна відтягувати, переносити з року на рік, але підвищення вартості наших перевезень завжди буде прямо пов’язане з ростом цін на інші види промислової продукції, тому що вони входять до складу нашої собівартості. Те, що протягом багатьох років це було інакше, призвело до того, що ми сьогодні маємо проїдання основних засобів компанії", – зазначив він.

За словами Рязанцева, в 2018 році Укрзалізниця ще не подавала документи на підвищення вантажних тарифів, тільки на їх уніфікацію за класами вантажів.

Директор з економіки та фінансів Укрзалізниці зазначив, що наразі пропозиції компанії з уніфікації класів тарифів були повернуті Державною регуляторною службою, однак їх планують доопрацювати і закрити це питання до кінця року.

Читайте також: Укрзалізниця планує знову підняти ціни

"Якщо ми зможемо скорегувати в цьому році, в наступному підвищення буде відповідати приблизно рівню індексу цін виробників або індексу споживчих цін. Якщо ми не зможемо в цьому році провести підвищення, в наступному воно буде в два рази більшим", – зазначив Рязанцев.

Він також зазначив, що в планах компанії, у разі, якщо не вирішиться ситуація з уніфікацією класності вантажних тарифів – до кінця року запросити підвищення тарифів на вантажоперевезення в цілому.

Укрзалізниця вважає 3-кратне підвищення тарифів на вантажоперевезення економічно обгрунтованим.

Нагадаємо, що Укрзалізниця 30 травня 2018 року підвищила ціни на залізничні квитки на 12%. Другий етап підвищення – також на 12% – відбудеться в жовтні. В цілому в 2018 році індексація становитиме 25%.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter