Луцькі депутати вирішували долю старого гаражного кооперативу, що знаходиться фактично у центрі міста. Про це стало відомо 15 травня під час виїзної постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру, повідомляє ІА Волинські Новини.

Читайте також: У Луцьку перейменували кілька вулиць та змінили нумерацію будинків

Так, 25 квітня 2019 року в Луцькій міській раді зареєстрували проект рішення "Про відмову ГБК "Ветеран Грушевського 23б" в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування зблокованих гаражів на проспекті Президента Грушевського, 23-б (орієнтовною площею 0,1126 га)".

Свого часу клопотання членів гаражно-будівельного кооперативу "Ветеран Грушевського 23б" про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою розглядав і виконавчий комітет міськради, згідно із рішенням якого від 6 грудня 2017 року № 762-1, вищезгадана земельна ділянка знаходиться на території багатоквартирної забудови, де не передбачено розташування гаражного кооперативу. Разом із тим, частину металевих конструкцій (гаражів) встановили без належним чином оформлених документів та на інженерних комунікаціях.

Саме тому в 2017 члени виконкому підтримали рішення про демонтаж гаражів та зобов’язали власників металевих конструкцій, встановлених без дозвільних документів, розміщених на земельній ділянці, яка планується до відведення, здійснити їх демонтаж.

Читайте також: Меценатська допомога поліції від Покровського: лучани підозрюють, що це схоже на хабар

Тоді ж обранці громади рекомендували власникам об’єктів нерухомого майна, які належать до пільгової категорії громадян та відповідно до чинного законодавства мають право на встановлення гаража на прибудинковій території, звернутися в Луцьку міську раду для оформлення права оренди на земельні ділянки для обслуговування індивідуальних гаражів. А саме: громадянам Білець Ларисі Юріївні, Сергійчук Людмилі Яківні та Льозіній Ірині Вікторівні.

"Сам гаражний кооператив фактично у центрі міста – поруч із обласною лікарнею, пологовим будинком, в зоні багатоквартирної забудови. У 70-х роках ці гаражі надавали Героям СРСР, зокрема, ветеранам Другої світової війни. Зрозуміло, що зараз з тих людей майже нікого не залишилось в живих, але натомість на них претендують члени кооперативу, спадкоємці, хоча право власності є лише на три гаражі із вісімнадцяти. Тому ми підготували відмовне рішення, і запропонували тим, хто мають право власності – три металеві гаражі, оформити оренду. Все інше підлягає знесенню, оскільки залізні конструкції в зоні багатоквартирної забудови центрі міста – недоречні", – зазначив начальник управління земельних ресурсів міськради Сергій Шабала.

До слова, спроба здійснити демонтаж незаконних конструкцій завершилась скандалом, оскільки члени гаражного кооперативу – категорично проти такого рішення міської ради.

Так, голова гаражно-будівельного кооперативу Володимир Стефановський "Ветеран Грушевського 23б" зазначив, що у 1970 році на території, де нині стоять гаражі, був котлован, де збиралася вода.

"До 1970-го року увесь район опалювали вугіллям, а на місці нинішнього гаражного кооперативу був котлован із водою. Це ми його засипали і зробили, згідно із законом, заасфальтовану земельну ділянку. Тут з 1984-го року був кооператив "Ветеран". Три гаражі члени кооперативу оформили, як нерухоме майно, але для того, щоб цього добитися, вони протягом шести років ходили до міської ради, як до школи", – наголосив пан Володимир.

"Остаточне рішення про долю гаражів прийматимемо на комісії. Поки що взяли тайм-аут. Особисто я ще раз хочу дослідити це питання, аби визначитися із рішенням. Однак, виїхавши на місце, стало зрозумілим, що така кількість старих металевих конструкцій – це як село у центрі міста. Майже ні в кого з власників гаражів немає автомобіля, тому мешканці тримають в них різний непотріб. Згідно із законодавством, такі гаражі потрібно зносити. Це ж не те, щоб когось без хліба чи даху над головою лишити. Але ми завжди намагаємось прислухатись до думки людей, йти на зустріч лучанам. Саме тому й розглядатимемо питання ще раз для прийняття компромісного рішення", – підсумував очільник профільної комісії.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook