Верховна Рада прийняла закон "Про соціальні послуги", яким дозволила залучати недержавні організації до надання соціальних послуг.

Читайте також: З березня українці розпочнуть отримувати субсидії готівкою

Як передає кореспондент УНІАН, за відповідний законопроект (№4607) проголосували 230 народних депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.

Перший заступник голови Комітету у справах ветеранів та осіб з інвалідністю Максим Бурбак на засіданні парламенту зазначив, що цим законопроектом впроваджується нова класифікація соціальних послуг, нові підходи до оплати соціальних послуг, виходячи з доходу особи, а не наявності осіб, які можуть допомогти.

Він також зазначив, що передбачено розширити коло надавачів соціальних послуг за рахунок залучення недержавних організацій. Крім того, за словами Бурбака, законопроектом передбачено можливість проведення конкурсів для надання соціальних послуг.

Читайте також: Президента закликали звільнити пенсіонерів від сплати за комунальні послуги

Він підкреслив, що йдеться про нову редакцію закону про соціальні послуги та внесення змін до всіх законодавчих актів України. Згідно з пояснювальною запискою, законопроектом визначаються права та обов'язки одержувачів соціальних послуг, а також передбачено підстави для визначення осіб, сімей, які потребують соціальних послуг.

"Основною метою є вдосконалення чинного законодавства, в тому числі в частині адміністрування соціальних послуг, підвищення статусу соціальних працівників та інших фахівців, які надають соціальні послуги, забезпечення захисту прав осіб, які отримують соціальні послуги, розширення повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань організації надання соціальних послуг за місцем проживання осіб, які отримують такі послуги", – йдеться в документі.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter