18 липня померла знаменита українська актриса...

Читайте також: "Була неповторним прикладом таланту та краси": обірвалося життя знаменитої артистки України (фото)

На 92-му році життя померла знаменита українська актриса, театральний педагог Валентина Зимня.

Про смерть артистки на своїй сторінці в Facebook повідомив її учень, актор і телеведучий В'ячеслав Соломка. Причину смерті він не уточнив.

"Моя і наша театральна мама! Валентина Іванівна Зимова! Велика! Одна з останніх великих! Вона повірила колись в мене і дала дорогу в професію! Вона виховала понад 200 акторів! Сьогодні на 92-му році життя вона пішла. Валентина Іванівна, спасибі Вам за все! Ваші уроки і Ваша любов залишаться з нами назавжди", –  написав він.

Валентина Зимня народилася в 1928 році в селі Вишнівчик, Хмельницької області. У 1950 році закінчила Київський театральний інститут. Після закінчення навчання Зимня влаштувалася на роботу в Чернівецький український музично-драматичний театр, де пропрацювала довгі 19 років.

Читайте також: Обірвалося життя легендарної української актриси (фото)

Серед учнів Зимньої– народні і заслужені артисти України Тарас Жирко, Інна Капінос, Світлана Орліченко. Вчилися у Валентини і кінорежисер Олесь Санін, Василь Вовкун, телеведучі Лілія Ребрик, Сніжана Єгорова, співачка Оксана Хожай.

Валентина Зимня знялася в більш ніж 60 фільмах. А саме – картинах "Вовчиця", "Маріанна" (роль Дуні), "Вечорниці" (Явдоха), "День народження Буржуя" (Потилічіха), "Леді Бомж" (Молочниця), "Лісовик" (Ворожка), "Повернення Мухтара" (Єлизавета Сергіївна) і багатьох інших.

Читайте також: Трагічно загинув відомий український телеведучий (фото)

У 2011 році Валентина Зимня стала переможницею Всеукраїнської Премії "Жінка III тисячоліття" в номінації "Знакові постаті".

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook