Колишній військовий комісар Вінницької області, генерал-майор Павло Дісяк хоче через суд довести провину деяких українських політиків щодо втрати Криму.

Читайте також: “Стіна” Яценюка: стало відомо про мільйонні розкрадання на проекті (відео)

Про це він повідомляє Depo.ua.

За словами Дісяка, відповідне рішення було нещодавно зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Військовий повідомив, що буде домагатися розслідування порушень з боку низки посадових осіб, серед яких Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов, Андрій Парубій, Арсен Аваков, Сергій Пашинський, Степан Полторак, Валентин Наливайченко, Ігор Тенюх.

Дісяк також призводить серію фактів, які стосувалися подій лютого-березня 2014 року, стверджуючи, що тодішній в. о. президента Турчинов не зобов'язаний був скликати 28 лютого 2014 року засідання РНБО і не повинен був ставити на голосування питання про введення військового положення.

Читайте також: Скільки отримує Турчинов та його заступники

"У разі незгоди інших членів РНБО він не повинен був виконувати їх рішення, а повинен був самостійно вирішувати питання використання ЗСУ у разі збройної агресії. Це чітко сказано в п. 19 ст. 106 Конституції України. Більш того, згідно п. 31 ст. 106 Конституції президент не має права передавати свої повноваження іншим особам та органам. Однак саме це і зробив Турчинов передавши свої повноваження в частині використання ЗСУ на випадок збройної агресії іншому органу - РНБО, у якого таких повноважень немає згідно ст. 107 Конституції України. Таким чином, Турчинов грубо порушив пункти 1, 19, 31 ст. 106 Конституції України, а також наступні статті: 2,17,65,73, 102", – написав Дісяк.

За словами Дісяка, відповідне досудове розслідування він раніше ініціював, подавши заяви в Головне слідче управління СБУ, а також слідчий департамент Головної військової прокуратури. "Я намагався ініціювати розслідування вищими фахівцями в цій справі - слідчими СБУ. Матеріал я збирав протягом весни-літа 2017 року, аналізував.... І розгорнуту заяву з матеріалами ЗМІ подав ще в липні 2017 р. в СБУ. Кримінальну справу, за Законом, має бути зареєстровано в той же день. Однак мені довелося пройти довгий шлях грубої протидії, і тому тільки за рішенням суду справу було зареєстровано минулого місяця. Це я знаю з відповіді СБУ, яка мені надійшла нещодавно", – повідомив він.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook