Минулого року пенсійна система України зазнала суттєвих змін. Після того як Президент підписав схвалену парламентом реформу, відбулося так зване осучаснення пенсій. Чи виправдало воно сподівання пенсіонерів? Це питання ми поставили волинянам, йдеться на сайті Волинські Новини.

Читайте також: Пенсійна реформа: коли підвищать виплати і який має бути стаж

Людмила Піхоцька, м. Луцьк:

"Я маю 50 років педагогічного стажу, враховуючи навчання в університеті – 55. До реформи отримувала 1800 грн пенсії, після перерахунку додали 1 тис. грн. Порівнюючи із пенсією сестри, яка за 40 років роботи медсестрою заробила в держави 1400 грн, моя ніби велика. Однак насправді такі пенсії нині мізерні. Щось у тій реформі неправильно. Люди, які працювали десятиліттями, сплачували внески до Пенсійного фонду і втрачали здоров’я, мають такі ж пенсії, як ті, хто не працював жодного дня.

На мою думку, недолік цієї реформи у тому, що не враховано трудовий стаж. Тому так багато незадоволених. Старші люди хворіють, багато витрачають на ліки. А скільки доводиться платити за комуналку! Тому реформаторам ще треба попрацювати над цим законом".

Читайте також: Лучани обурені медичною реформою і вимагають пояснень

Олександра Кондратович, м. Луцьк:

"Може, ця реформа і справедлива. Бо раніше я отримувала пенсію меншу, як технічні працівники. Зараз виплату подвоїли. Нині отримую до 4 тис. грн. Маю 53 роки трудового стажу. Були роки, що отримувала стипендію обласної ради. Це теж підтримка для пенсіонера. Та коли дивлюся, що хтось має півтори тисячі, хочеться плакати. Цьогоріч вдалося оформити субсидію, то виходить ніби чимала сума щомісяця на прожиття. Але все стало невиправдано дорого купити: буряк, яблуко, морквину. Елементарні овочі коштують, як золоті. Це не якісь заморські екзотичні фрукти чи недоступні делікатеси. Не кажу вже про м’ясо чи шинку. А якщо, не доведи, Господи, потрапиш у лікарню, то хоч бери кредит".

Олександр Івасюк, м. Луцьк:

"Я – військовий пенсіонер, маю 33 роки військової служби. Разом з родиною доводилося вісім разів переїжджати – жили у Байконурі в Казахстані, на Уралі. А кожен переїзд, як відомо, прирівнюється до пожежі. Але ж військові люди виконують накази! На пенсію вийшов у званні полковника. Образливо, що за віддану службу в мене пенсія 2800 грн. У дружини ще менша, ледве зводимо кінці з кінцями. Маємо дачу в селі, але далеко їздити, це – дорого і невигідно. Уряд обдурив військових пенсіонерів, бо наші пенсії мали би бути удвічі більші. Обіцяють збільшити виплати до 2019 року, але ж це люди, яким по 70-90 років, чи дочекаються? Уряд не розуміє, що низькі пенсії для військових відбивають бажання у молодих іти на військову службу. Це підрив боєготовності Збройних сил України, приниження честі офіцера".

Надія Процик, смт Шацьк:

"Маю 37 років учительського стажу. Після перерахунку пенсію мені збільшили на 90%. У колег, які мають понад 45 років стажу, виплати зросли на 95%. Думаю, врахували освіту, стаж, заробітну плату, яку ми отримували. Не розумію лише, за якою формулою робили ці перерахунки? Хотілося б знати, як буде здійс­нюватися автоматичний перерахунок? Я вже раз писала листа Гройсману, цікавилася, чому людям платять такі мізерні пенсії. Відповіли, що чекають на реформу. Але щось та реформа не до кінця проду­мана".

Олександр Ройко, Маневицький район:

"Отримую пенсію 2420 грн, що у перерахунку становить лише $86. А за часів президентства Ющенка та Януковича моя пенсія становила у доларовому еквіваленті близько $170.

Серед європейських країн, мабуть, в українців найменші пенсії. Щоб збільшити доходи Пенсійного фонду, потрібно розвивати економіку, збільшувати кількість робочих місць, щоб із зарплат відраховувати кошти. Я вважаю, що наша влада не здатна таким чином збільшити доходи Пенсійного фонду.

От у ЗМІ говорять: "Унаслідок проведення пенсійної реформи у жовтні 2017 року збільшили пенсії". По-перше, осучаснення пенсій жодного стосунку до закону про пенсійну реформу немає. Підвищення пенсій регламентується тільки постановою Кабміну. Згідно із законом, осучаснення пенсій має відбуватися щороку. А в нас його не проводили вже три роки. На моє глибоке переконання, жодної пенсійної реформи не відбулося".

Василь Гром, консультант із бюджетних питань Волинського регіонального відділення Асоціації міст України:

"Пенсійна реформа говорить про себе сама. Коефіцієнт страхового стажу 1,3 знизили до 1, а це явно не на користь пенсіонерам. Надбавки до пенсій – це радше політична складова. Бо на доплату високий стаж не впливає. Фактично, спрацював принцип зрівнялівки. І не лише щодо пенсій, а й щодо мінімальної зарплати. Нема градаційної тарифної сітки – і лікар, і санітарка отримують мінімалку. А за кордоном оплата їхньої праці різниться в рази.

От я маю 50 років стажу. На час виходу на заслужений відпочинок моя пенсія була висока. Однак нині ситуація така, що мінімум піднімають, а мою пенсію не перераховують. Виходить, держава розпоряджається моїми грошима. Це дикість. Між тими, хто працював усе життя, і хто не працював, має бути різниця. Чи може ситуація змінитися? Теоретично і практично можливо все. Має бути одне правило для всіх: дотримуватися закону і не красти. Тоді в державній скарбниці будуть кош­ти. Не інфляційні, як зараз. І їх є звідки взяти. Подивіться лише на зовнішній торговельний баланс – і вам усе стане ясно. При таких обсягах імпорту бюджет має наповнення. Прибутки з митниці мали б зрости у 5-10 разів. Але цього нема!

Настане момент, коли людям урветься терпець і вони скажуть олігархам та бізнесменам: "Досить!". Керувати державою має людина, яка відстоюватиме національні інтереси".

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter