До фельдшера Цуманської виправної колонії №84 звернувся засуджений, який просив медичну допомогу. Але медик не встановив діагноз та не надав необхідної медичної допомоги, через що в'язень помер. Відтак, суд засудив медичного працівника на 1 рік обмеження волі за ч. 1 ст. 140 КК України.

Читайте також: Медик цуманської колонії, через якого помер в’язень, отримав вирок суду

Про це йдеться у вироку Ківерцівського районного суду від 27 квітня, передає Інформаційне агенство Волинські новини.

Як вдалося встановити під час судового засідання, 28 січня 2016 року за медичною допомогою на амбулаторний прийом до фельдшера Цуманської виправної колонії №84 зі скаргами на біль в животі звернувся засуджений, який відмовлявся від прийому їжі. Однак фельдшер не провів відповідних обстежень, не встановив діагнозу та не надав належної медичної допомоги. Відтак, зважаючи на те, що належної медичної допомоги засуджений не отримав, він залишив пункт охорони здоров’я Цуманської ВК №84.

В подальшому, 3 січня 2017, року стан здоров’я засудженого через ненадання належної медичної допомоги погіршився, температура тіла піднялася понад 38°С, він вже близько тижня відмовлявся від прийому їжі. Фельдшер, виконуючи в цей день обов’язки начальника пункту охорони здоров’я Цуманської ВК №84, помістив його на стаціонарне лікування, однак належного обстеження, встановлення діагнозу та лікування не забезпечив.

Читайте також: Волинянин-ґвалтівник втік із колонії суворого режиму

Через два дні, внаслідок відсутності належного лікування та через не встановлення діагнозу, стан здоров’я хворого, який вже понад тиждень не вживав їжі, різко погіршився, зокрема, трималась підвищена температура тіла, організм був дуже ослаблений. Враховуючи це, фельдшер прийняв рішення про етапування хворого до міжобласної багатопрофільної лікарні Львівської установи виконання покарань № 19.

Підставою для етапування було направлення на термінову госпіталізацію, якому фельдшер зазначив діагноз засудженому без проведення відповідних досліджень, а саме: транзиторна ішемічна атака, розлади тазового дна невизначеного генезу і поведінкові розлади невизначеного генезу, який в подальшому не підтвердився.

Після цього хворий втратив свідомість, однак фельдшер невідкладної медичної допомоги не надав та не забезпечив доставки хворого спеціальним медичним транспортом до найближчого закладу охорони здоров'я для надання кваліфікованої медичної допомоги. Натомість він в ніч з 5 на 6 січня 2017 року супроводив хворого, який перебував без свідомості, автомобільним та залізничним транспортом (етапом) до міжобласної багатопрофільної лікарні Львівської установи виконання покарань № 19, до якої останній прибув близько 7 години ранку у вкрай важкому стані та без свідомості.

При обстеженні хворого лікарями міжобласної багатопрофільної лікарні Львівської установи виконання покарань № 19 було діагностовано інфекційне захворювання менінгоенцефаліт, тобто встановлено діагноз інший, ніж вказаний у направленні на термінову госпіталізацію.

Читайте також: Нові подробиці смерті у луцькому СІЗО

Відповідно до клінічного протоколу надання медичної допомоги, хворий на запальні захворювання центральної нервової системи, до яких, зокрема, відноситься гострий менінгіт, повинен лікуватися в реанімаційному відділенні або палаті інтенсивної терапії інфекційної лікарні, що фельдшером пункту охорони здоров'я Цуманської ВК № 84 забезпечено не було.

Незважаючи на те, що профілем міжобласної багатопрофільної лікарні Львівської установи виконання покарань № 19 не є лікування інфекційних хвороб, а лише терапевтичний, хірургічний та онкологічний профілі, хворому було надано належну медичну допомогу

Однак, враховуючи, що фельдшер, внаслідок неналежного виконання своїх професійних обов’язків, через недбале та несумлінне до них ставлення, не надав належної медичної допомоги, потерпілий прибув з пункту охорони здоров’я Цуманської ВК № 84 у вкрай важкому стані, а тому в подальшому не вдалося уникнути негативних наслідків хвороби для його здоров’я та врятувати життя останнього і він, не приходячи до свідомості, помер.

Згідно з висновком комісійної судово-медичної експертизи, безпосередньою причиною смерті засудженого став набряк - набухання головного мозку, що виник на фоні мікст-альтеративно-продуктивного менінгоенцефаліту. Відповідно підсумків висновку, фельдшерами пункту охорони здоров’я Цуманської виправної колонії №84 не було проведено жодних обстежень для встановлення попереднього діагнозу засудженому.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину в інкримінованому йому злочині не визнав в повному обсязі, показавши суду, що усі свої дії він безпосередньо узгоджував із своїм безпосереднім керівником. Саме вона сказала йому етапувати засудженого після ранкового огляду і про те, що начальник колонії знає про це. З його слів, у Львові засудженого прийняли медичні працівники, будь-яких питань щодо того, що він замерз чи без свідомості, не поставало. Записи у медичній картці він здійснював під диктовку лікаря.

Не дивлячись на те, що обвинувачений не визнав свою вину, вона підтверджуються зібраними у справі і дослідженими в судовому засіданні доказами.

Відтак, суд визнав його винним вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України, та призначив покарання у виді обмеження волі на строк 1 рік.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter