Скандал навколо Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Пролісок" набирає несподіваних обертів. Батьки дітей з особливими потребами та колишні працівники скаржаться на дирекцію закладу за зловживання адмінресурсом та поведінку.

Читайте також: На Волині вихователька вдарила ногою дитину-аутиста, яка малювала олівцем по її столі

Так, прочитавши матеріал, який стосується побиття дитини у "Проліску", до редакції "Під Прицілом" звернулися колишній працівник центру, який був незаконно звільнений, та стурбована мама, котрі скаржаться на роботу дирекції та підлеглих.

Зокрема, працівник Глухих Олександр, який уже значний час оббиває пороги Державних служб України з метою перевірки закладу, повідомив кричущі порушення, які відбуваються у "Проліску".

Чоловік зазначає, що був незаконно звільнений зі своєї посади, спираючись на підробний акт, адже викрив діяльність дирекції, що порушує чинне законодавство.  Стосовно цього, до нього протягом останніх чотирьох місяців, було використано та застосовано увесь можливий арсенал методів у тому числі тиск і численні погрози зі сторони директора закладу Стельмащука Олександра Ростиславовича, який вказав на місце своєму працівнику. Очільник установи пригрозив, що на місцевому рівні у нього численні зв’язки і спроби скаржитись у відповідні органи будуть марними.

За свідченнями працівників, за останні два роки не відбулось жодної реальної перевірки контролюючими органами, а справи вирішувались дистанційно або у дружній атмосфері в кабінеті директора. Після неправомірного звільнення Глухих Олександра на них здійснювався тиск та інші методи впливу, аби змусити замовчувати правопорушення та самоуправство з боку адміністрації закладу.

Як повідомляє чоловік, директор установи напередодні Нового року здійснив преміювання максимально наближених до себе осіб: головного бухгалтера, заступника директора Вікторії Потейчук, завідуючого відділення Ярослава Омельчука і, звісно, себе самого. Повідомляється, що на преміювання було витрачено солідні кошти, а на заохочення кожного з перерахованих працівників –  суми, де фігурують п’ятизначні цифри.

Також зазначається, що на базі дитячого центру перебуває обладнання і устаткування, що не відображене і не знаходиться на бухгалтерському обліку та використовується з метою отримання прибутку.

Щодо призначення Омельчука завідуючим відділення, Олександр теж висловився. Чоловік запевняє – у хлопця немає відповідної освіти та необхідного стажу роботи, щоб обіймати дану посаду. Тож, вважає Глухих, призначення на посаду завідуючого є самовільним, неправомірним та неузгодженим із міністерством, до якого належить заклад.

Читайте також: У Харкові няня побила дівчинку з ДЦП: відео

Також, до журналістів звернулась мама хлопчика, якого раніше вдарила одна із виховательок. Жінка повідомила про численні порушення з боку як директора, так і працівників центру "Пролісок".

Те, про що говорила жінка, передаємо без змін:

"Коли мій син перевівся в групу до Наталії, вона почала говорити між всіма у закладі, що дитина смердить. Взагалі, ця вихователька могла сказати гидоту і про інших дітей: "ця дитина смердить", в іншої "голова велика", "в тієї слина тече", а "в тої вираз обличчя не такий" і таке інше. І це людина, яка пішла працювати з дітками-інвалідами.

Взагалі, мій син сам ходить до туалету, але його треба відвести туди, а так він все робить сам. Але, Наталія зробила з цього цілу трагедію і почала розказувати між персоналом, що моя дитина смердюча, що він "тупорилий", не реагує на неї  і сам нічого не може зробити. Бували випадки, коли вона не відводила дитину до туалету і хлопчик міг цілий день ходити у мокрих і брудних штанцях, попри те, що у шафці для перевдягання завжди лежить запасний одяг.

Доходило навіть до того, що я одягала на сина памперс, але вихователька за цілий день ніразу не зводила дитину до туалета, а на зауваження про те, що дітей треба привчати до туалету, вона нічого не відповіла.

Я написала скаргу до Міністерства Соцполітики в Київ про те, що Наталія скомпрометувала мою дитину в очах оточуючих та звела наклеп на дитину-інваліда.

Натомість, вихователька почала збирати підписи про те, що у дитини енурез почався не з її вини, хоча у скарзі я вказувала зовсім не те. Мені стало цікаво, чому мене заставляли перебувати з дитиною, у той час коли інші батьки могли залишати своїх дітей самих. Поспілкувавшись із батьками, ніхто так і не знав за що підписувався.

Директор закладу Стельмащук Олександр, заступившись за своїх працівників, сказав, що моя дитина несе загрозу собі і оточуючим, що йому не місце серед інших діток.

Потім ми перейшли у групу, в якій була вихователька Алла Володимирівна. Проте ситуація не змінилась – дитина була "незручна". І одного разу оця ж Алла Володимирівна вдарила мою дитину. Свідком цієї ситуації була я сама. Вона штовхнула і вдарила його в спину. Коли я підійшла до неї вияснити ситуацію і запитати навіщо вона це зробила, жінка почала сміятися і казати, що тільки його легесенько підштовхнула, аби він йшов швидше і перевела все на "шуточки". Звісно ж, я написала заяву, але вона "зам’ялася" і ніхто нікого не покарав.

І хочу додати, що такі ситуації там регулярно, але усе це замовчується.

Ще додам, що я спілкувалася із мамою хлопчика, якого нещодавно вдарила Наталія і вона мені сказала, що коли ходила виясняти ситуацію, то їй сказали у "Проліску", що "не сильно вона вже його там і вдарила".

З дітьми Наталія не займається. А для спеціалістів, які хочуть там працювати – нема місця. І ще, на тренажерах, які знаходяться в центрі, тренуються люди з вулиці за гроші, а для дітей часу нема.

Вихователька просто вибирає собі "зручних" діток, які будуть сидіти по кутках і робити кожен щось своє – це я бачила на власні очі, а в той час працівники просто п’ють чай з печивом", – зазначає мати.

Як стало відомо, директор Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Пролісок" Стельмащук Олександр, у свій час був членом Луцької міської організації політичного об'єднання "Рідна Вітчизна" та займав посаду заступника начальника комунального підприємства "Волинське обласне Бюро Технічної інвентаризації" (БТІ). Тож як йому вдалося стати директором закладу, де займаються з дітьми-інвалідами – невідомо.

Залишається лише здогадуватись про якість роботи усіх працівників та керівництва в цілому, адже на "наполегливу працю" уже неодноразово скаржились як батьки, так і працівники, тому що уже не вперше відбувається скандал навколо даної установи. Проте, на жаль, усі спроби притягнути винних до відповідальності виявилися марними.

Батьки просто хочуть захистити своїх діток, на долю яких і так випало чимало випробувань, а у закладі, де їм мали би надавати допомогу, використовують "свої" методи роботи з хворими. Тож залишається тільки надіятись, що всі, хто покриває неправомірну діяльність працівників "Проліска", будуть покарані.

Віталій Іщук

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter