Президент РФ Володимир Путін виклав свій план врегулювання ситуації навколо спірної південної частини Курильських островів, і тепер Японія домагається його виконання.

Читайте також: Лукашенко розповів про об'єднання Білорусі та Росії

Про це розповів директор інформаційно-аналітичного центру "Перспектива" Павло Рудяков, пише Сегодня.

За його словами, сьогодні Путіну потрібен зовнішньополітичний успіх, який можна показати для внутрішньої публіки.

"Російсько-китайські відносини сьогодні на підйомі. Але Росії важливо мати не тільки хороші відносини з Китаєм, але і противагу Китаю в регіоні. І Японія може бути таким нейтралізатором домінування Китаю. Тобто Москва підходить комплексно до зовнішньої політики на сході", – говорить експерт.

На думку політолога, передачею Курил Путін не доведе світові, що він угодоздатний, адже євроатлантичний світ дивиться на Путіна як на шпигуна і виплодок пекла.

Читайте також: На різдвяному ярмарку в окупованому Донбасі продавали погруддя Путіна

"Там нема чого доводити. Путін запропонував Японії свій план врегулювання ситуації багато років тому, і японці його на цьому спіймали і тепер тримають на гачку. Доля Курил найближчим часом, ще до завершення нинішньої каденції Путіна, буде вирішена за особливою компромісною формулою. Думаю, буде збережена юрисдикція Росії, але японський бізнес, японські органи місцевого самоврядування або громадські інститути в тому чи іншому вигляді отримають карт-бланш. Наскільки я розумію, японці це зараз готують", – зазначив Павло Рудяков.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter