В Україні на законодавчому рівні скасували послугу з утримання будинків та прибудинкових територій.

Читайте також: Мешканці Ковеля обурені непрозорою роботою ЖЕКів і підозрілим підвищенням тарифів

Як йдеться на сайті Луцької міської ради, відповідно до ст.5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг, згідно з якою житловою послугою є управління багатоквартирним будинком.

Співвласники будинків можуть самостійно за рішенням загальних зборів визначитися з прийняттям одного із способів управління будинком, а саме:

– Створення ОСББ;

– Самоуправління;

– Управління будинком через управителя (управляючу компанію).

Для визначення управителя створюється ініціативна група серед співвласників. До участі у загальних зборах запрошуються усі співвласники житлових та нежитлових приміщень. Ціна на житлову послугу з управління будинками є договірною.

Читайте також: У Луцьку працівники ЖЕКу нелегально зрізали дерева

Органи місцевого самоврядування на даний час не мають повноважень щодо встановлення тарифів на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, а також встановлення цін на управління будинками.

Житлово – комунальні підприємства міста Луцька (ЖКП №2, ЖКП№3, ЖКП №7, ЖКП №11), а також Товариство МЖК і ЖЕК №8 ЖБК, основним видом економічної діяльності яких є господарювання за КВЕД 81.10 "комплексне обслуговування об’єктів" можуть приймати участь у зборах співвласників, де запропонувати надання своїх послуг з управління будинками та подати на розгляд співвласників перелік послуг та розраховану (договірну) ціну та надалі укласти договір на надання послуг з управління будинком.

Під час проведення зборів (графік їх проведення в червні цього року доводиться до відома співвласників додатково) можна отримати додаткові роз'яснення та проект договору на управління будинком. Співвласники можуть вибрати в якості управляючої компанії будь яке житлово-комунальне підприємство міста, або приватну управляючу компанію чи фізичну особу-підприємця, що відповідає кваліфікаційним вимогам "менеджер управитель житлових будинків".

Читайте також: Скільки заробили керівники луцьких ЖЕКів

У разі не прийняття рішення про визначення управителя будинку співвласники можуть звернутися до органу місцевого самоврядування із письмовим колективним зверненням (або протоколом зборів) з проханням призначити управителя будинку на конкурсних засадах.

Просимо до 01.07.2019 прийняти рішення співвласників щодо способу управління будинком, так як житлово-комунальні підприємства надалі не будуть мати можливості надавати послуги з утримання житлових будинків.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook