У світі зростає кількість людей, які не хочуть мати дітей, побоюючись наслідків кліматичних змін.

Читайте також: У найближчі 10 років у світі народиться на майже 5 мільйонів дівчаток менше

Вже зараз деякі люди відмовляються народжувати дітей побоюючись, що це посилить глобальне потепління, а інші стурбовані екстремальними погодними умовами, з якими можуть зіткнутися їхні діти, пише CNBC із посиланням на аналітичну записку Morgan Stanley, інформує УНІАН.

«Рух за те, щоб не мати дітей через побоювання з приводу зміни клімату зростає і впливає на рівень народжуваності швидше, ніж будь-яка попередня тенденція в області зниження народжуваності», – відзначають аналітики Morgan Stanley.

Деякі люди вважають за краще не заводити дітей, тому що побоюються, що це посилить глобальне потепління.

«Наявність дитини в 7 разів гірше для клімату за річними викидами CO2, ніж 10 найбільш обговорюваних пом’якшувальних засобів, які можуть використовувати люди», – кажуть в Morgan Stanley.

Згідно з шведським дослідженням 2017 року, народження однієї дитини призводить до викидів в атмосферу майже 58,6 тонни вуглецю на рік у розвинених країнах.

Читайте також: Глобальне потепління розвивається швидше, ніж вважалося

Як розповів CNBC 35-річний британець Даніель, який проживає в Дубаї з дружиною, клімат в останні роки зробив великий внесок у те, що вони не хочуть заводити дітей. «Ми довго думали про це і швидко зрозуміли, що поява однієї людини на планеті матиме величезний вплив на навколишнє середовище», – сказав Даніель.

Ще одна співрозмовниця CNBC, 39-річна вчителька англійської мови Джессіка Комбес, заявила, що «відмовляється приводити дітей в палаюче пекло, яке ми називаємо планетою». За її словами, вона завжди сумнівалася з приводу народження дитини. «Тепер, коли я дивлюся на стан економіки, неякісну охорону здоров’я в світі й зміни клімату, я відчуваю, що всі мої побоювання були виправдані», – вважає Комбес.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook