Індійський виборець каже, що відрубав свій вказівний палець після того, як зрозумів, що проголосував за "неправильну" політичну партію

Читайте також: В Україні розпочався день тиші перед виборами

Про це пише BBC Україна.

Паван Кумар повідомив у відео, яке стало вірусним, що він випадково проголосував за правлячу націоналістичну партію Бхаратія Джаната (BJP). Він хотів голосувати за регіональну партію - але заплутався у багатьох символах на машині для голосування.

В Індії вказівний палець кожного виборця позначається незмивним чорнилом після того, як він чи вона віддають свій голос.

Кумар проголосував у четвер в Буландсхарі в північному штаті Уттар-Прадеш. Це був другий етап голосування на загальних виборах в Індії.

"Я хотів голосувати за слона, але я помилково проголосував за квітк ", - сказав Кумар у відео. Він має на увазі партійні символи, що відображаються на екрані машини для голосування поруч з іменем кожного кандидата.

Читайте також: Масовку Порошенка на автобусах привезли під "Олімпійський", люди отримали вказівку від президента

Символом Бхаратія Джаната є лотос, а слон є символом "Партії більшості народу" (BSP), яка представляє інтереси вихідців з нижчих каст та є надзвичайно популярною в штаті Уттар-Прадеш.

Партійні символи відіграють велику роль у виборах в Індії, тому що їх легко ідентифікувати в країні, де в деяких регіонах грамотність є низькою. Є також численні регіональні партії та альянси, що може заплутати виборців.

Пан Кумар - даліт (раніше їх називали недоторканими). Багато далітів голосують за "Партію більшості народу". Голосування в четвер було важливим для потужних регіональних партій Індії, які домінують у політиці на рівні деяких штатів.

Вибори в Індії відбуваються у сім етапів, а голоси підрахують 23 травня. В країні приблизно 900 мільйонів виборців, і ці вибори є наймасштабнішими у світі.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook