Лучани звернулися в обласне Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, аби експерти здійснили перевірку повітря на вміст шкідливих речовин. Дослідження просять провести у тих районах міста, де чути неприємний запах, - повідомляє ІА Волинські новини.

Читайте також: У Луцьку муніципали знайшли джерело смороду

Зі своїм зверненням в управляння активісти прийшли сьогодні, 23 квітня. Лучанам довелося хвилин зо 20 вмовляти посадовців, аби ті зайнялися своєю роботою і не "відфутболювали" їх у різні структури.

Зокрема, активіст Радим Романюк зауважив, що громадськість турбує питання щодо того, чи неприємний запах може шкодити здоров’ю містян.

"Ми до вас прийшли, аби відповідальні особи здійснили експертизу повітря на вміст у ньому шкідливих речовин", – звернувся до працівників управління лучанин та додав, що найбільше сморід чути у районах Вишкова, Привокзального та 33-му мікрорайоні.

"Ми могли б провести дослідження частин у атмосферному повітрі, зокрема, чи є аміак або щось інше. Ми можемо аналіз здійснити разовий чи середньодобовий. Також людей цікавить, аби їм сказали походження запаху, а визначити осередок ми не зможемо, лиш те, чи є перевищення норм шкідливих речовин. Перевірку можуть робити спеціально акредитовані лабораторії, не буду називати які, щоб не сприйняли, що це реклама", – відповів фахівець управління.

Своєю чергою, лучани все написали на адресу управління скару на неприємний запах..

"Ви можете звернутися в лабораторію, якщо будуть виявлені перевищення шкідливих речовин, тоді ви нам напишіть заяву і буде створюватися комісія із компетентних органів з залученням представників влади, щоб визначити походження неприємного запаху. Ми самі не можемо це ініціювати. Але, як ви робите звернення, то у нас буде завдання провести заміри та визначити, чи є у неприємному запаху вміст шкідливих речовин", - відповів працівник держнагляду.

Зауважимо, лучан закликають повідомляти про факти смороду в місті. Як повідомляли представники міської ради, наразі визначаються ймовірні джерела смороду, аби на основі цієї інформації зробити запит в Держпродспоживслужбу.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter