Формально Луцьк вже об’єднали з Княгининівською, Жидичинською та Заборольською об’єднаними територіальними громадами. Однак спільний бюджет вони отримають вже після місцевих виборів.

Читайте також: Як функціонуватимуть нові райони на Волині: пояснення експерта (відео)

Про це Першому розповів експерт з питань децентралізації та юридичних питань Асоціації міст України Валентин Малиновський, пише Волиньpost.

З його слів, процес об’єднання Луцька з трьома навколишніми громадами завершений 12 червня, коли з’явилось розпорядження уряду "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Волинської області". Також Центральна виборча комісія вже призначила місцеві вибори у Луцьку на 25 жовтня з врахуванням нових територій.

Відтак, формально це вже одна громада, однак до виборів усі складові продовжують жити своїм життям. Спільний бюджет з’явиться після того, як мешканці Луцька, Прилуцької (вона раніше об’єдналась з обласним центром), Жидичинської, Заборольської та Княгининівської громад разом оберуть міського голову та депутатів.

Читайте також: 8 ОТГ Волині потрапили в рейтинг 200 найкращих громад України

При цьому Княгининівська ОТГ подала позов до Окружного адміністративного суду міста Києва, в якому просить скасувати її приєднання до Луцька.

Валентин Малиновський вважає, що суд на це не піде.

"Усі рішення Верховної Ради та уряду у цьому питанні правомірні і не суперечать Конституції, законам України. Як людина, яка займається цими питаннями багато років, не бачу причин змінювати рішення про об’єднання Луцька з трьома громадами", – сказав експерт.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook