Касаційний суд відмовив у задоволенні скарг в.о. начальника філії "Центр управління промисловістю" "Укрзалізниці" Володимира Харлана і "Корпорація КРТ" у справі НАБУ про визнання недійсним договору поставки кріплень для "Укрзалізниці" на 152 мільйони гривень.

Читайте також: НАБУ викрило 1,5-мільярдну корупційну схему компаній братів Дубневичів з БПП. Подробиці

Про це повідомляють "Наші гроші".

Йдеться про договір від 10 листопада 2015 року, який був укладений без проведення тендеру між ДП "Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України" і ПАТ "Коростенський ЗБШ" на поставку кріплень до шпал на 151,73 млн грн.

1 грудня в преамбулу договору внесли зміни, виклавши її таким чином, що покупцем за договором стала "Українська залізниця" в особі в.о. начальника Філії "Центр управління промисловістю" Володимира Харлана, була змінена інформація в частині реквізитів покупця.

Також договір доповнили специфікацією на суму 10,68 млн грн.

З матеріалів справи відомо, що сам "Коростенський ЗБШ" закупив кріплення у приватних підприємств - "Корпорації "КРТ", металургійного комбінату "Азовсталь", "Єнакіївського металургійного заводу", "Дніпропетровського стрілочного заводу", "Дружківського заводу металевих виробів", "Северсталь- метиз".

Однак ті постачали продукцію не "Коростенському ЗБШ", а відразу кінцевому споживачеві - колійним станціям залізниці.

Читайте також: НАБУ відкрило провадження проти Вілкула

Згодом судово-економічна експертиза встановить, що різниця між цінами закупівлі щодо спірного договору поставки і середніми ринковими цінами на закуплені кріплення досягла 26,71 млн грн.

Рішення Вищого госпсуду про відхилення касаційних скарг Володимира Харлана і "Корпорації "КРТ" завершило друге судове коло розгляду справи, з яким НАБУ прийшло до суду в січні 2017 року.

Нагадаємо, у зв'язку з укладенням спірного договору поставки НАБУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні з попередньою правовою кваліфікацією по 5 ст. 191 КК (привласнення, розтрата або заволодіння майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем).

Читайте також: Чи покарає НАБУ Волинських прокурорів?

Як повідомлялося, 16 листопада міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Генеральна прокуратура спільно з Національною поліцією проводить близько 50 обшуків в шести регіонах України у справі зловживань в особливо великих розмірах і злочинній змові з метою отримання корупційних доходів.

"Під підозрою громадяни Дубневичі, Михальчук, Костюк і інша весела гоп-компанія", - повідомляв Омелян.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter