Міністерство культури та інформаційної політики України проаналізувало оприлюднене у ЗМІ зображення позначки на іконі, подарованій російському міністру закордонних справ у Боснії і Герцеговині, і з'ясовує її походження.

Читайте також: Один з керівників Офісу президента прислужує керівникам Московської церкви (фото)

"Це печатка Одеської крайової комісії по охороні пам’яток матеріальної культури та природи, яка була створена 1926 року при Одеському історико-археологічному музеї. За період роботи з 1926 до 1930 рр. ця комісія виявила, склала списки пам’яток культури у всіх округах у межах своєї відповідальності, взяла їх на облік та під державну охорону. Факт наявності печатки крайової комісії на іконі вказує на те, що ця ікона є власністю держави Україна", – наводить у понеділок слова заступника міністра культури та інформаційної політики України Світлани Фоменко  прес-служба МКІП.

Міністерство готує запити до Державного архіву Одеської області, Одеського археологічного музею, Національного музею історії України, інших музейних установ для отримання архівних матеріалів щодо діяльності згаданої крайової комісії, інформації про обліковані нею культурні цінності, а також для чіткої ідентифікації ікони.

"Міністерство також готує низку листів на правоохоронні органи (СБУ, Нацполіція, СЗРУ) з проханням вжити заходів реагування в межах компетенції – потрібно встановити ланцюг переміщення та час переміщення цієї ікони з території України та потрапляння її на територію Боснії і Герцеговини", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: "Відьмацька шляпа": у ПЦУ жорстко рознесли головну ялинку країни

Україна та Боснія і Герцеговина є державами-учасницями Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності від 14 листопада 1970 року. Відповідно до статті 7 держави-учасниці цієї Конвенції зобов'язуються забороняти ввезення культурних цінностей, викрадених із музею або релігійної та світської історичної пам'ятки, а також на вимогу іншої держави-учасниці вживати відповідних кроків для виявлення та повернення будь-якої такої культурної цінності.

Зазначимо, 14 грудня стало відомо, що керівник президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову давню ікону ймовірно українського походження.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook