В Україні триває адаптивний карантин задля недопущення поширення коронавірусу COVID-19. Відповідно, кожен регіон визначає для себе рівень протиепідемічних заходів. Центр громадського здоров’я МОЗ України підготував рекомендації щодо подорожей в Україні.

Читайте також: Держстат вперше оприлюднив статистику щодо померлих від COVID-19: за три місяці 9 осіб

Про це у неділю, 5 липня, повідомляє пресслужба Державного агентства розвитку туризму України.

Так, якщо ви плануєте подорож, насамперед необхідно дізнатись, які протиепідемічні заходи діють в регіоні, куди ви прямуєте. А саме: в якому режимі працює транспорт, чи відкриті готелі та магазини тощо.

Серед загальних правил безпеки, яких рекомендовано дотримуватися, наступні:

Якомога частіше мийте руки під проточною водою з милом не менше 20 секунд.

Особливо після відвідування громадських місць, доторків до поверхонь та після повернення з вулиці. Також: після туалету, кашлю та чхання, зняття засобів індивідуального захисту, перед прийманням їжі і завжди, коли відчуваєте, що руки забруднені.

Якщо немає можливості помити руки, обробляйте їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%. Використовуйте достатню кількість антисептика, щоб кисті рук були повністю вкриті розчином (зазвичай це 3 мл). Збираючись у подорож, слід підготувати кишеньковий диспенсер з антисептиком для рук і протягом подорожі слідкувати, щоб він був заповнений.

Уникайте доторків до очей, рота та носа немитими руками. Дотримуйтесь етикету кашлю. Кашляти та чихати слід лише у паперову серветку або згин ліктя, після чого варто обов’язково помити руки.

Віддавайте перевагу безконтактним пристроям: способам оплати, автоматичним дверям тощо.

Уникайте тісних контактів з людьми. Дотримання дистанції не менше 1 метра допомагає знизити ризик зараження. У місцях великого скупчення людей (автобусах, поїздах тощо), де дотримуватись дистанції дуже важко, необхідно використовувати маску так, щоб були покриті ніс та рот.

Читайте також: У МОЗ повідомили, чи готова Волинь до послаблення карантину

Збираючись у подорож, слід підготувати достатню кількість масок, зокрема виготовлених самостійно. Маску слід змінювати щодві-три години, або коли вона стала вологою чи забруднилась. В спекотну погоду це може відбуватися швидше.

Слід уважно ставитись до того, куди ви викидаєте використані засоби індивідуального захисту та серветки. Вони можуть забруднювати навколишнє середовище. Викидати їх слід у спеціально обладнані для цього урни, а за відсутності – помістити в окремий пакет, який, за можливості, викинути в урну.

Сумлінно дотримуйтесь вимог та рекомендацій перевізника, навіть, коли здається, що це створює додаткові незручності. Ці вимоги спрямовані на створення безпечних умов для пасажирів та персоналу.

Надавайте перевагу пересуванню приватним авто. Це зменшить кількість контактів із людьми і зробить подорож безпечнішою. Водночас не слід забувати про ризики, які виникають під час зупинок на автозаправках, готелях тощо.

Як зазначається, захворювання на COVID-19 не передається через продукти харчування, але слід пам’ятати, що вживання немитих або неякісних продуктів під час подорожі може призвести до виникнення інших небезпечних інфекційних захворювань.

"Не слід вирушати у подорож, якщо відчуваєте погіршення самопочуття, або у вас з’явилися підвищення температури тіла, нежить, біль в горлі, кашель, чи пройшло менше 14 днів з моменту контакту із випадком підтвердженого захворювання на COVID-19", – йдеться в повідомленні.

Також, як зазначається, варто уникати подорожей людям, які у групі ризику:

старші 60 років;

ті, хто мають хронічні захворювання легень і серцево-судинної системи; цукровий діабет, ниркову недостатність, аутоімунні захворювання, імуносупресивні стани. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook