Роботодавці Польщі серйозно стурбовані тим, що дефіцит робочих рук у країні останнім часом тільки посилюється, у той час як потреба у працівниках постійно зростає

Читайте також: У Польщі на будівництві загинув 23-річний чемпіон України

Про це розповіла порталу sadyogrody.pl. Гражина Тжипйот, керівник Департаменту демографії та економічної статистики в економічному університеті м. Катовіце, пише UBR.

За словами експерта, саме українці зараз є найбільш затребуваними серед роботодавців Польщі, однак повністю задовольнити потребу в робочих руках за рахунок працівників з України все ж таки не вдасться.

"До недавнього часу в Польщу в основному іммігрували жителі Західної України. Після 2014 року відсоток працівників збільшився вже за рахунок переселенців з центральних і східних регіонів України. Сьогодні основна категорія мігрантів з України – це люди віком від 25-35 років" – повідомляє Мирослава Керик, президент фонду “Наш вибір”.

"Ми хочемо полегшити процедуру працевлаштування працівників у Польщі. Зараз у нас працює досить великий відсоток українців. За перші три квартали 2017 близько 137 тис. осіб- іноземців подали заявки на отримання посвідки на проживання в Польщі. Приблизно 65% таких запитів належали саме українським заробітчанам", – розповів Станіслав Швед, заступник міністра сім’ї, праці і соціальної політики Польщі.

Читайте також: Поляк, який за два роки "працевлаштував" 442 українці, потрапить у тюрму 8 років

Швед зазначає, що українці, які пропрацювали вже деякий час у Польщі, ставши більш кваліфікованими, переїжджають у Німеччину, в пошуках більш перспективної та високооплачуваної роботи. Ситуація на ринку праці є мінливою, а розвиток подій не завжди можна передбачити.

Так, згідно з останніми соціологічними опитуваннями, у Польщі останнім часом зростає попит на працівників з Бангладеш, Непалу та Індії.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter