Від 1 грудня українці зможуть використовувати цифровий український або закордонний паспорт у мобільному застосунку "Дія" для ідентифікації та верифікації під час здійснення касових операцій у банку.

Читайте також: На Волині за рухом міжміського транспорту можна буде слідкували онлайн

Про це повідомили в Нацбанку.

Окрім того, спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот національної та іноземної валюти.

"У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контактну інформацію (номер телефону та/або електронну адресу)", – йдеться у повідомленні.

Водночас окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків, відтепер поширюватимуться також на інкасаторські компанії.

Читайте також: У додатку "Дія" з'явиться нова послуга

Йдеться, зокрема, про необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до НБУ чи до правоохоронних органів у випадку, якщо банкноти зафарбовані спецрозчином внаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей.

Європейський Союз надасть Україні 20 млн євро фінансової підтримки на розвиток цифрової трансформації, яка є "ключем до реформи будь-якої сфери, а також до боротьби з корупцією". 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook