Українців, які не встановили лічильники на газ до 2023 року, від'єднають від блакитного палива. Згідно з новим законом, без поквартирного обліку користуватися газом заборонено. При цьому близько двох мільйонів сімей, які використовують блакитне паливо для приготування їжі, досі не встановили лічильники.

Читайте також: «Волиньгаз Збут» запроваджує нові тарифи на газ для населення

Це передбачено Законом «Про комерційний облік газу». Водночас Міністерство енергетики повідомило у відповідь на запит видання УНІАН: «Станом на сьогодні не забезпечено стовідсотковим комерційним обліком природного газу населення, яке проживає в квартирах і приватних будинках, в яких природний газ використовується тільки для приготування їжі», – вказано в повідомленні міністерства.

Також у міністерстві озвучили цифри:

  • з 12,5 млн споживачів газу у 2,25 млн немає лічильників;

  • 2,15 млн сімей без лічильників – ті, хто використовує блакитне паливо тільки для приготування їжі.

Зазначимо, що тих українців, які відмовляться від установлення лічильників (згідно із законом), можуть перевести на граничні норми споживання газу. Так, наприклад, якщо зараз сім'я з трьох осіб, яка користується тільки газовою плитою, повинна платити за 9,8 куба (3,28 на людину), то за граничним нормативом доведеться сплатити вже 29,4 кубометра (9,8 куба на людину). Наприклад, за чинним тарифом сума в платіжці може вирости з 78 до 234 грн. Тобто в три рази.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook