У середу, 26 травня, в Україні набув чинності закон про е-судочинство. Метою документа є поетапне впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЕСІТС).

Читайте також: Зменшення пенсій у 2021 році: кому та за що зменшуватимуть виплати

Закон опублікований в газеті «Голос України». Він був прийнятий Верховною Радою 27 квітня і підписаний президентом 24 травня.

Нова система завдяки сучасним технологіям допоможе судовим органам стати доступнішими і зручнішими для українців, оскільки буде діяти в режимі реального часу.

ЕСІТС включає в себе:

  • розгляд судових справ;

  • автоматизований документообіг;

  • складання та ведення оперативної і аналітичної звітності;

  • інформаційну допомогу суддям;

  • майнові, фінансові, кадрові, організаційні, інформаційно-телекомунікаційні процеси.

«Суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи в паперовій або електронній формі в порядку, визначеному положенням про ЕСІТС і/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів)», – сказано в документі.

Читайте також: Українців зобов'яжуть утримувати літніх батьків

Кожна нова підсистема буде введена через 30 днів з дня публікації оголошення на офіційному порталі судової влади і в газеті «Голос України».

ЕСІТС почне діяти в судах, Раді суддів, Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Державній судовій адміністрації, Національній школі суддів України та на підприємствах, що належать до сфери правосуддя.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook