Початок навчального року стрес для кожної дитини, особливо для першокласника. Для нього у школі все нове – графік, колектив, вчителі, навчання.

Читайте також: Хто з луцьких посадовців та де відкриватиме свято Першого дзвоника (Відео)

Звикання дитини залежить від темпераменту і рівня соціалізації дитини, каже Gazeta.ua психолог Наталія Носаль.

Фахівці виділяють чотири типи темпераменту: холерик, сангвінік, флегматик, меланхолік.

"Найважче звикнути до навчання дітям, які за типом темпераменту холерики. Це активні, енергій, неспокійні та непосидючі діти. Вони швидко запам'ятовують інформацію, але так само швидко все забувають. Учням важко всидіти на місці, завдання, які вимагають уваги і розміреної роботи, для них складні. Натомість фізичні завдання їм даються легше. Такі діти часто порушують дисципліну на уроці", – пояснює фахівець.

Дітей-холериків варто записати на підготовчі курси при школі, щоб вони вчилися дисципліні. Пристосування до школи полегшать навчання ігровими методами.

"Діти-сангвініки спокійні і товариські. Вони мають багато друзів, часто стають лідерами у класі. Ці учні дисципліновані, легко включаються у роботу. Попри це їм часто не вистачає самодисципліни. Тому школярі часто самостійно не можуть підійти до виконання домашніх завдань", – каже психолог.

Діти-сангвініки дуже часто не доводять розпочату справу до кінця, адже беруться за багато завдань одночасно.

"Флегматики дуже спокійні. Вони – найбільш дисципліновані учні у класі. Сорок п'ять хвилин уроку вони можуть сидіти тихо і спокійно. Годинами займатися копіткою справою. Утім такі діти повільно вмикаються в роботу, не відразу відповідають на питання. Їм потрібний час на те, щоб підготуватися до відповіді, перейти з одного виду діяльності на інший", – додає спеціаліст.

Дитина-флегматик не любить нововведень, довго звикає до нової обстановки і нових друзів.

Читайте також: "Пережиток радянської традиції": Супрун не радить проводити лінійки у школах

"Меланхоліки нетовариські, тривожні і повільні. Зміни викликають у них стрес і страх. Учні повільно запам'ятовують інформацію, швидко втомлюються, можуть не витримувати тривалих розумових навантажень. Вони болісно реагують на зауваження вчителя. Будь-яку критику сприймають як трагедію. Конфлікт або непорозуміння з однокласниками чи вчителем може вивести з рівноваги, викликати сльози і небажання йти до школи", – розповідає Наталія Носаль,

Оскільки такі діти швидко втомлюються на уроках, вони потребують більш тривалого відпочинку. Допоможуть часті перерви і фізкультхвилинки.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter