У студії "Квартал 95", яка є творцем скандального серіалу "Свати", випустили заяву з приводу його заборони в Україні, в якому стверджують, що будуть "відстоювати свої права в міжнародних судових інстанціях".

Текст заяви передає Clutch:

"Заборона шести сезонів серіалу "Свати", які були відзняті в період з 2008 по 2013 роки, - це абсурдне рішення, яке суперечить здоровому глузду. Його єдина мета - відвернути увагу суспільства від гострих актуальних проблем: війна на сході, економічну та політичну кризу в країні, погіршення рівня життя.

Спекуляції на псевдопатріотичні теми на адресу "Сватів" безпідставні. Студія "Квартал 95" неодноразово заявляла про свою громадянську позицію, ми - за вільну і незалежну Україну, в якій відстоюють громадянські права і демократичні свободи. Але не порушують їх.

"Свати" - це український серіал, який знімався в нашій країні, давав роботу сотням українських кінематографістів, поповнював державний бюджет України. Ми наполягаємо на тому, що це український продукт, всупереч висловлюванням деяких державних чиновників від кіно. Це серіал, нагороджений численними професійними преміями в Україні та світі - 12 премій "Телетріумф", нагороди "Телезірка", участь в престижних міжнародних фестивалях, високі рейтинги. Це серіал, популярний у всьому світі, який просуває Україну на міжнародній арені.

Це серіал, який люблять мільйони людей. Саме вони чекали від нас продовження "Сватів". Але поки його не буде. "Квартал 95" завжди працював і працює в правовому полі. Ми будемо відстоювати наші права в міжнародних судових інстанціях, поки не буде сформована чітка і прозора система регуляції кінематографічної та телевізійної галузей в Україні. Хто і на якій підставі приймає рішення про те, кого вносити в список осіб, що представляють загрозу національній безпеці України? Хто приймає рішення про відкликання прокатних посвідчень? Чому в цій схемі простежується вибірковий підхід? У Мінкульті, СБУ, Нацраді і РНБО немає відповідей на ці питання. Є тільки "чорний" список, в якому завтра може виявитися будь-хто. Цим списком зручно маніпулювати, використовуючи його в недобросовісній конкурентній боротьбі або в політичній грі.

Ми дякуємо всім, хто нас підтримав. Вас багато - діячів кіно, акторів, продюсерів, журналістів, блогерів, воїнів АТО, звичайних глядачів. Ми дякуємо влади, за те, що нас не забули. І ми не забудемо ".