36-тиквартирний будинок, що на вулиці Даньшина, 52а вирішили укріпити. Як ведуться роботи, обранці громади бачили на свої очі під час виїзного засідання, – інформує інтернет-видання «Під прицілом».

Так, будинок на Даньшина, 52а ввели в експлуатацію ще 20 років тому. Майже відразу в ньому виявилися дефекти - багатоповерхівку збудували з великими порушеннями будівельних норм. Тож почав осідати фундамент, тріскати стіни - дім провалювався під землю.

Зважаючи на це, депутати Луцької міської ради прийняли рішення рятувати будинок, виділивши з бюджету приблизно 1 мільйон гривень. Торік здійснили укріплення фундаменту з підвалу, а цього року почали наземні роботи. Для того, аби зупинити руйнацію багатоповерхівки, необхідно зробити укріплюючі пояси до третього поверху, - переконує  заступник начальника департаменту Луцької міської ради Надія Куленда.

«Якщо не робити цього, то це призведе до наслідків, які ми вже мали в Луцьку. Коштів державного бюджету нам виділено не було. Це гроші місцевого бюджету», - додає вона.

Попри, здавалося б, хорошу справу міської влади, мешканці багатоповерхівки незадоволені. Адже встановлення укріплюючих поясів необхідне як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони. Тож ті мешканці, які мають у своїх квартирах дороговартісний ремонт, змушені дивитися, як все це нищиться. Хоча будівельники і відновлюють зроблені ремонти, але це вже не те, - кажуть жильці.

Окрім цього, вони скаржаться, що ці ремонти тягнуться уже більше 4-х місяців, в той час як їм обіцяли закінчити роботи до 1-го вересня. Та найбільше обурює тамтешніх жителів те, що будинок  не визнали аварійним, хоча усі передумови для цього були.

Найвірогідніше, головна причина – небажання відселяти мешканців, адже по суті у міської ради немає підмінного житла.  Утім офіційна позиція Луцької міської ради дещо інша : «Приїжджала комісія, але аварійним не визнали. Ми довіряємо, тим спеціалістам, які робили проектну документацію і зробили висновок. Якщо би був будинок аварійний, то ми б його не укріпляли. Зараз людям безпечно жити у цьому будинку. Уже руйнація припинилася.», - каже Надія Куленда.

Луцька міська рада ніби й не винна у тому, що багатоповерхівка руйнується. Адже головні винуватці – це будівельники та ті хто підписував акт прийомки робіт. Однак через 20 років, навряд чи уже реально знайти тих, хто мав нести кримінальну відповідальність за зведений будинок, який міг поховати під собою сотні життів.