Мутації вірусу, який зумовлює захворювання COVID-19, відбуваються значно частіше, ніж раніше припускали медики та науковці. Як виявилося, принаймні раз на тиждень, через що фахівці не встигають їх секвенувати.

Читайте також: Епідеміолог заявив, восени в Україні буде Дельта-локдаун

Такого висновку під час дослідження дійшли співробітники британського еволюції Мілнера в Університеті Бата і Відділу генетики людини в Единбурзькому університеті (Британія). Про це йдеться в науковій статті Genome Biology and Evolution.

За словами вчених, мутації у вірусах відбуваються регулярно. Наприклад, коли під час копіювання геномів за реплікації збудника інфекції накопичуються помилки. Одні мутації сприяють виживанню вірусу, а інші шкідливі для нього.

Зазначається, що саме тому штами, які набувають таких невдалих мутацій, поспішно "виходять із гри". І тоді вчені не встигають їх секвенувати, тобто скласти детальну характеристику геному вірусу й отримати повноцінну епігеномну інформацію про нього.

"Наші результати означають, що якщо пацієнт хворіє на коронавірус більше ніж декілька тижнів, то вірус встигне еволюціонувати, що потенційно призведе до появи його нових варіантів", – пояснив професор Лоуренс Герст із Центру еволюції Мілнера.

Читайте також: Дослідження показало, що важкість коронавірусу залежить від того, як людина заразилася

Він підкреслив, що частіше більшість людей передає вірус до того, як він встигає мутувати. Тому ймовірність еволюції COVID-19 в одного пацієнта не настільки висока.

Раніше вчені припускали, що вірус SARS-CoV-2 мутує приблизно раз на два тижні. Їхні оцінки не враховували багато мутації, які реально відбувалися, але так і не були виявлені за секвенування.

Беручи це до уваги, фахівці з Британії змогли оцінити справжню частоту мутацій вірусу. Так виявилося, що вона щонайменше на 50% вища, ніж вважали раніше.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook