Продаж 75% акцій ПАТ «Волиньобленерго» обіцяє бути жаркою. Про своє бажання поборотися за актив заявили відразу у чотирьох крупних компаніях: "Укренергоконсалтінг", VS Energy, "Укрістгаз" і "Енергостандарт". Така кількість учасників передбачає серйозну торгівлю і зростання цін. Втім, початкова ціна, виставлена за актив, і так ринкова, і її значне зростання малоймовірне, - зазначають експерти. Про це пише "Комерсант-Україна".
Кабмін вирішив виручити не менше 456 млн грн. за 75% акцій ПАТ "Волиньобленерго". Така оцінка вказана в умовах приватизації держпакету акцій підприємства, - виходить з опублікованого в п'ятницю розпорядження уряду N911 від 21 листопада. Щорік "Волиньобленерго" реалізує споживачам приблизно 1,3 млрд кВт ч електроенергії і є одним з найменших енергопоставляючих обласних підприємств країни.
У січні-вересні її чистий дохід становив 553,52 млн грн., чистий прибуток — 17,96 млн грн. Найбільшим приватним акціонером компанії (20,3%) є кіпрська Garensia Enterprises Ltd, підконтрольна групі "Енергостандарт" підприємця Костянтина Грігорішина. Джерело "'Комерсанту" в компанії розповіло, що група планує брати участь в конкурсі. Втім, легкою боротьба за цей пакет для Костянтина Грігорішина не стане.
У п'ятницю про бажання купити актив оголосили в київському ТОВ "Укрістгаз", яке учасники енергоринку пов'язують з віце-прем'єром Юрієм Жваво, а також в "Жітоміробленерго", підконтрольною VS Energy International Михайла Воєводіна, Олександра Бабакова і Михайла Спектора. Про своє бажання вступити в боротьбу за актив вчора "'Комерсанту" заявили в компанії "Львовобленерго", підконтрольній структурам братів Ігоря і Григорія Суркисов, давнім суперникам "Енергостандарту".
У Фонді держмайна "'Комерсанту" повідомили, що конкурс планується оголосити 27 листопада. Така кількість учасників в разі відкритих торгів передбачає серйозну торгівлю і, як наслідок, зростання первинної ціни. Проте галузеві аналітики вважають, що стартова ціна пакету вже ринкова.
Виходячи з прогнозного показника річного прибутку, коефіцієнт P/e (ринкова капіталізація до річного прибутку) становить 25 і Ev/ebitda (вартість до прибутку до сплати податків, відсотків і амортизаційних відрахувань) 8,4, підрахував глава аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чурін. "Ці фінансові коефіцієнти порівнянні з середніми показниками компаній сектора Росії і країн Центральної і Східної Європи.
Уряд встановив ціну в 1,3 грн. за акцію, але я не думаю, що під час торгів вона перевищить 1,5 грн. за папір", - говорить начальник аналітичного департаменту ІК "Арт-капітал" Ігор Путілін.
Коментарі
коментарів немає