Вже більш як півроку пенсіонер Микола Біронт не отримує ні копійки пенсії від Пенсійного фонду. Чоловік домагався, щоб йому платили як науковому працівнику, проте нарахування виявилася замалими на думку пенсіонера. Своє право нині він відстоєю у судах, яким нема кінця-краю. Повідомляє ТРК «Аверс».
За підрахунками цього чоловіка у нього майже п’ятдесят років робочого стажу. Основний стаж він заробив на приладобудівному заводі. Тоді, в радянські часи винайшов багато приладів, які активно впроваджувалися у роботу установи. Економічний ефект однієї із його розробок оцінювався у кілька мільйонів карбованців: «На протязі всього часу мною було розроблено 5 вимірювальних установок. І самим зроблено. Атестовані всі Ленінградським інститутом метрології. Було надане право на серійне використання цих установок. Економічний ефект до 2,5 мільйона в рік радянських карбованців», - розповів пенсіонер Микола Біронт.
Крім того, за його словами, під час роботи на приладобудівному заводі він написав та захистив наукову дисертацію, і після цього перейшов працювати в Луцький філіал Львівської політехніки. То ж ще двадцять років наукового стажу заробив в науковій сфері. Щоб навчальний заклад запрацював, йому довелось повністю організовувати його роботу.
Проте як виявилося, при нарахуванні пенсії, цей робочий стаж керівники пенсійного фонду не зарахували як науковий. Після цього, стосунки із установою чоловік почав з’ясовувати у судах. Слухання тривали з десяток років. Справа дійшла навіть до Вищого адміністративного суду.
«Нарахували мені пенсію середньомісячного заробітку. Найменшого. І причому вираженого в радянський карбованцях. Період праці вибрали 86-90 роки. Середня заробітна платня була 320 карбованців - 240 доларів в місяць. Перевели цю заробітну платню в 200 гривень - в 125 доларів, тобто на 80 доларів мені зменшили заробітну плату. І з цієї зарплати 200 гривень нарахували мені пенсію 160 гривень».
Заступник начальника управління пенсійного фонду у місті Луцьк Людмила Нінічук з цього приводу зауважила: «В ході перевірки було не підтвержено та встановлено, що при поданні документів для призначення пенсії було подано недостовірні дані стажу роботи на факультеті довузівської підготовки Львівської політехніки. В зв’язку з цим було виключено з обчислення пенсії вказані періоди з 4.03.2004 року по липень 2001 року».
Микола Біртон в свою чергу переконує: «З 2004 по 2012 роки тривали судовий розгляд справи, і 27.09.2012 року Вищим адмінсудом України було прийнято рішення, яким визнано дії песнсійного фонду неправомірними та зобов’язано нарахувати до наукового стажу період з 4.03.1997 року по 01.12.2002 року в факультеті довузівської підготовки Львіської політехніки та призначити наукову пенсію М.П. з 22.08.2002 року».
Проте, сума наукової пенсії, яку призначили чоловікові, не дотягує навіть до тисячі гривень. Тож він відмовився її отримувати, мотивуючи це тим, що її неправильно нарахували. Працівники пенсійного фонду неодноразово радили чоловіку перейти на пенсію по віку, але писати відповідну заяву пан Микола теж відмовився.
Більше півроку Микола Біронт не отримує ні копійки від Пенсійного Фонду. Зараз чоловік виживає, здаючи пляшки, проте цього ледь-ледь вистачає на хліб. Тим часом, заборгованість за комунальні послуги перевищила вже суму у п’ять тисяч гривень, зізнається Микола Біронт, проте і далі не здає свої позиції, та намагається відвоювати свої кревні гроші..
Коментарі
коментарів немає