ПАТ «Діамантбанк» звернувся до Господарського суду Волинської області із позовом до Лаврівської сільської ради про стягнення 700 000 гривень. Cільраді доведеться «віддуватись» за одного доволі підприємливого мешканця.

А справа полягає в тому, що такий собі місцевий підприємець Олександр Ящук бере у грудні 2007 році у ПАТ «Діамантбанк» кредит на придбання автомобіля «BMW x5» сумою 564 тисячі гривень. Буквально через рік, у березні 2008 він знову бере кредит на придбання ще одного автомобіля, і знову «BMW x5». Як виявляється згодом – кредитні кошти підприємець виплачувати і не збирався.

Два роки покористувавшись іномарками підприємець віддає їх банку, бо буцім то немає чим платити кредит.  Тоді ж Ящук просить видати довідку про стан заборгованості. Банк відмовляє, однак документ він таки роздобув не без допомоги працівників фінустанови. Тоді виправляє запис у графі «Заборгованість прострочена» на «Заборгованість відсутня», ставить підпис, мокру печатку і здає підроблену довідку у МРЕВ. Там знімає автомобілі з банківського обліку і ...продає.

«Це зараз треба у МРЕВ приходити з представником банку, аби він особисто підтвердив, а раніше можна було просто принести довідку.

Продав він одну машину, мабуть що серйозним хлопцям із Закарпаття. То коли ми почали цей автомобіль по своїм базам дьоргати, ці хлопці до нього приїхали і я так розумію, що була в них груба розмова, от він і почав шукати виходи», - коментує юрист ПАТ «Діамантбанку» Андрій Бокай.

Коли ж банку стає відомо про махінації, підприємець, аби не здіймали шуму, пропонує іншу заставу - 5 двоповерхових будинків біля ставка у селі Лаврів. Ці котеджі, запевняє, у його власності.

«Я не знаю звідки він такий обізнаний, але він прийшов до нас і каже, що от в мене замість автомобілів є нерухомість. Ми перевірили по базах, що у цієї нерухомості немає обтяжень. Ми уклали відповідну угоду і взяли собі цю нерухомість. Проходить місяців може три, може чотири – він кредити знову не гасить. І тут з’являється «ОТП Банк». Який починає вимагати від нас кошти. Виявляється ці будинки під заставою в іншому банку - «ОТП Банк». Але і це ще не все - «Діамантбанк» повинен платити заборгованість Ящука «ОТП Банку», бо він написав заяву що свою нерухомість передає у власність «Діамантбанку», і з цього виходить, що ми мали сплачувати його кредит», - розповідає юрист «Діамантбанку».

Який стосунок до цих оборудок має Лаврівська сільська рада?

 «Наш клієнт звернувся до Лаврівської сільської ради із проханням змінити цільове призначення нерухомості з житлового будинку на мотель, а потім і взагалі йому вдається змінити адресу об’єкта. Таким чином ми маємо абсолютно інший об’єкт, на якому немає жодного банківського обтяження»,- мотивує позов юрист.

Тому саме із цими претензіями звертається ПАТ «Діамантбанк» до Лаврівської сільської ради та вимагає через суд стягнути з ради 700 000 гривень.

Адвокат Лаврівської сільської ради Вадим Матвіїв спростовує звинувачення банку і запевняє, що усі рішення сільської ради цілком законні, а банк мав би сам перевіряти свою іпотеку.

«Усі рішення сільської ради були затверджені без будь-яких відхилень від норм закону. Окрім того, до повноважень сільської ради не входить перевірка об’єктів, якщо ті віддаються банку під заставу», - наголосив Вадим Матвіїв.

Ця справа пройшла вже не один суд і кримінальні провадження за фактами шахрайства.

За позовом «ОТП Банку» Луцький міськрайонний суд скасував рішення Лаврівської сільради про дозвіл на реконструкцію і на зміну адреси об’єкта; Вищий спеціалізований суд України визнав недійсними договори між Ящуком та «Діамантбанком», адже первинними є договори з «ОТП Банком»; а також рішення, згідно з якими котеджі є власністю ПАТ «Діамантбанк».

Крайньою можуть зробити сільську раду, для якої 700 тисяч гривень сума непідйомна - це два річних бюджети села. Чи не доведеться за спритника платити його односельчанам?

Нині розгляд справи перенесли для збору додаткових документів та доказів. Наші кореспонденти тримають ситуацію «під прицілом».