Військовий на пенсії, підполковник запасу не може поїхати добровольцем в зону антитерористичної операції навіть добровольцем лише через те, що немає відповідного запису в особовій справі.

Для того, аби таки мати змогу поїхати у гарячі точки країни, чоловік звернувся в суд.

З матеріалів справи вбачається, що колишній заступник командира військової частини А 2331, що у місті Володимир-Волинський, впродовж 2009-2012 років брав участь у розмінуванні територій.

Сам чоловік пояснює, що у той період постійно проводилася робота по розмінуванню земель господарського призначення від боєприпасів, що лишилися з часів Великої Вітчизняної війни.

У 2013 році чоловік вийшов на пенсію, однак запису в особовій справі про те, що він організовував, керував та безпосередньо брав участь у розмінуванні території немає й досі.

Чоловік роповів, що ще під час служби неодноразово звертався до керівництва та просив занести у його послужний список відомості про те, що він виконував такого роду накази і має досвід. Однак у той час йому запропонували заплатити за такий допис 3000 $.

Між іншим, з загостренням політичної ситуації в країні та початком антитерористичної операції, підполковник запасу хотів відправитися в зону АТО добровольцем, аби організовавути та брати участь у розмінуванні території на Сході України, однак його не беруть, позаяк він не має відповідного допису в особовій справі.

«В нас на Волині постійно формуються загони добровольців і я хотів вже давно поїхати. Це дуже важливо. В мене немає відповідної освіти сапера, я це не приховую, але в мене є досвід і це головне. Але через те, що мені не хочуть вписати один рядок до послужного списку я не можу поїхати в зону АТО, або хоча б звільнені міста для проведення розмінування території», - пояснює військовий офіцер.

Чоловік звернувся до Волинського обласного військового комісаріату, але його одразу ж скерували у військову частину. І тут, за його словами, складається абсурдна ситуація – військова частина не може внести до послужного списку офіцера відомості про його участь у таких заходах через те, що він уже не числиться на балансі військової частини, а військовий комісаріат не може цього зробити, бо не має на те повноважень.

Чоловіку більше не лишилося виходу, окрім як позиватися до суду.

Володимир-Волинський міський суд відмовив колишньому заступнику командира військової  частини А2331 у відкритті провадження і мотивував це тим, що в даному випадку існує спір про право.

Тому чоловік оскаржив ухвалу Володимир-Волинського міського суду в Апеляційному суді Волинської області.

Підполковник запасу запевняє, що вирішити це питання через суд – це єдиний вихід з ситуації, а тому просив колегію Апеляційного суду задовольнити його клопотання і тим самим скасувати ухвалу Володимир-Волинського міського суду, а справу відправити на новий судовий розгляд.

Представник військового комісаріату заперечував проти апеляційної скарги, однак колегія суддів Апеляційного суду таки задовольнила скаргу колишнього заступника командира військової частини А2331.