Люди почали спекулювати на війні та прикриватись ім’ям полку «Азов». Про це йшлося 30 січня під час прес-конференції про створення в Луцьку осередку товариства сприяння збройним силам та військово-морському флоту України «Патріот України», - пише Волинський інформаційний портал.

Голова ГО «Патріот України» у Волинській області Олександр Дмитрук розповів про відкриття офіційного представництва полку «Азов» та товариства сприяння збройним силам та військово-морському флоту України «Патріот України». Він зауважив, що організація нізвідки не з’явилась, вона існувала з 2010 року, але активно не проводила діяльність. Зокрема, був марш Павлюченків та інші заходи. Члени організації – активні учасники Революції гідності.

На Волині вони діяли під назвою «Чорний блок» та захоплювали адмінприміщення ОДА, міліції, офісу комуністів. У травні більшість членів ГО поїхали на Схід у полк «Азов». Про це ніхто не знав, адже хлопці не бачили сенсу в піарі.

Офіційний речник «Азову» та заступник командира полку по кадрових питаннях Андрій Дяченко розповів, що «Азов» створили 5 травня 2014 року. Було очевидно, що наближається війна. Тож вирішили створити батальйон та влитись у якусь силову структуру. Назву він отримав 8-9 травня, коли неозброєних хлопців відправили в Маріуполь, де сепаратисти хотіли захопити адміністративні будівлі. Терористи були доволі озброєні, а члени батальйону – фактично «арматурними» військами. Та все ж вдалось уникнути захоплення. Саме тоді вони отримали назву «Азов» і охороняли зону М.

Згодом із батальйону створили полк, до нього належить 30 волинян. З усіх західних областей Волинь має першість. «Багато хто прийшов спочатку в полк, тепер обіймають високі посади», – зауважив Андрій Дяченко.

Офіційне представництво хлопці вирішили зробити, аби люди не спекулювали на війні. Адже з’явилось багато «благодійників» та «активістів», які нібито допомогу збирають, їздять на автівках із логотипами і прикриваються ім’ям полку. «Ми дізнаємося, що щось сталось від журналістів та інших людей», – нарікає військовий. Тож аби уникнути експлуатації бренду «Азову», Олександр Дмитрук буде відповідати за все та надаватиме офіційні вичерпні коментарі.

З 2 лютого відкриють офіс, де будуть постійно перебувати уповноважені люди та збиратимуть гуманітарну допомогу. Така діяльність триває давно, але тепер її вирішили впорядкувати.

На офіс люди зможуть приходити й за бажанням вступити у полк. Там їм надаватимуть вичерпну інформацію про те, як це зробити та які документи зібрати. «Ми хочемо створити мінімум бюрократії», – зауважив він.

Щодо забезпечення, то Андрій Дяченко заявив: катастрофічно бракує машин, техніки та зброї. Але ситуація набагато краща, ніж була влітку. Але є ще й проблема з «паперами». Адже щоб поставити на баланс БТР, потрібно прочекати 1,5 місяці. В амуніції потреб немає, а от із харчуванням з жовтня теж почались «перебої». Військові пов’язують це з тим, що волонтерський рух виснажується. «Я не можу сказати, що ми їмо одну суху «Мівіну», але багато чого бракує», – каже він. Також не вистачає ліжок  для розселення бійців.

Часом буває, що молоді хлопці ідуть з корисливих мотивів або ж тому, що «так модно», або сфотографуватись у формі з автоматом і виставити фото на аватарку, аби похизуватись перед дівчиною та рідними. «Такі люди швидко відсіюються», – додає Андрій Дяченко. Він каже, що бійців спочатку відправляють на тренувальну базу, де саме й «відсіюються» так звані романтики та заробітчани.

«Не звертайтесь до нас, якщо ви не готові захищати Україну і самовіддано воювати», – заявив наостанок військовий.