Лідери країн «нормандської четвірки» за підсумками переговорів в Мінську ухвалили декларацію. Як повідомляється, документ складається з чотирьох сторінок, - пише ТСН.

Декларація президентів РФ, України, Франції та канцлера Німеччини в підтримку «Комплексу заходів з виконання Мінських угод», прийнятого 12 лютого, також була опублікована на сайті Кремля. Нижче наводиться повний текст документа.

Президент РФ Володимир Путін, президент України Петро Порошенко, президент Французької республіки Франсуа Олланд і канцлер ФРН Ангела Меркель підтверджують повне дотримання суверенітету і територіальної цілісності України. Вони твердо переконані у безальтернативності виключно мирного врегулювання. Вони цілком готові зробити будь-які можливі заходи, як окремо, так і спільно задля цього.

У цьому контексті лідери схвалюють «Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод», прийнятий і підписаний в Мінську 12 лютого 2015 року всіма, хто підписав Мінський протокол від 5 вересня 2014 року і Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року. Лідери будуть робити вклад в цей процес і використовувати свій вплив на відповідні сторони, щоб сприяти виконанню цього Комплексу заходів.  

Німеччина і Франція нададуть технічну підтримку для відновлення сегменту банківської системи в порушених конфліктом районах, можливо, шляхом створення міжнародного механізму для сприяння здійсненню соціальних виплат.

Лідери поділяють переконання в тому, що зміцнення співробітництва між Європейським Союзом, Україною і Росією буде сприяти врегулюванню даної кризи. Для цього вони підтримують продовження тристоронніх переговорів між Європейським Союзом, Україною і Росією з питань енергетики з тим, щоб здійснити кроки у розвиток «зимового газового пакету».

Вони також підтримують тристоронні переговори між Європейським Союзом, Україною і Росією з метою вироблення практичного вирішення питань, що викликають стурбованість Росії, у зв'язку з виконанням Угоди про глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. 

Лідери як і раніше прихильні до ідеї створення спільного гуманітарного та економічного простору від Атлантики до Тихого океану на основі повної поваги міжнародного права і принципів ОБСЄ.

Лідери будуть й надалі прихильні виконанню Мінських угод. З цією метою вони домовилися про створення контрольного механізму в «нормандському форматі», який буде проводити зустрічі з регулярною періодичністю, як правило, на рівні старших посадових осіб, що представляють міністерства закордонних справ».