Троє молодиків дізнавшись, що у чоловіка на кредитній картці повинно бути 200 000 гривень, взяли його в заручники і вимагали віддати усі гроші.

Події розгорталися у серпні 2014 року.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, чоловік познайомився зі своїми кривдниками у кафе біля магазину «Наш край», що по вулиці Відродження. Нові товариші розговорилися, випили і один розповів, що працює в Олицькому лісництві і йому на картку повинні перерахувати 200 000 гривень.

Після гулянки троє чоловіків запропонували «грошовитому ліснику» підвезти його додому, а коли той сів у машину, повідомили, що взяли його в заручники. Люди просиділи у машині до самого ранку, аж допоки не відкриється відділення банку.

І уже зранку в банку чоловіки з’ясували, що кредитна картка заблокована, а на її відновлення потрібно близько трьох днів.

Тож, аби не втратити таку «наживу», зловмисники продовжували утримувати чоловіка і для цього навіть винайняли окрему квартиру. У потерпілого відібрали мобільний телефон та заборонили спілкуватися з друзями та родичами.

Впродовж трьох наступних днів викрадачі не відмовляли собі у розвагах, адже за усе змушували сплачувати свого полоненого.

Наприклад, чоловіки їздили відпочивати на озеро у село Гірка Полонка, винаймали номер у готелі, їздили у нічний клуб і просто їли-випивали.

Одного разу полоненому таки вдалося надіслати смс-повідомлення, про те, що його взяли в полон своєму другу і навіть вдалося з ним зустрітися.

Зауважимо, що один з викрадачів мав при собі підроблене посвідчення працівника СБУ і саме тому потерпілий боявся звертатися у правоохоронні органи. Втім правоохоронці таки дізналися про факт викрадення людини у Луцьку і швидко затримали підозрюваних.

На суді обвинувачуваний заперечував проти усіх вищенаведених фактів і хотів справити враження, що він є старим другом потерпілого, втім, свідки та відеозапис із камер спостереження довели причетність обвинуваченого до злочину.

Однак за такі проступки вирок Луцького міськрайонного суду був не надто суворим – три роки позбавлення волі з дворічним іспитовим терміном. Крім того, його ще можна оскаржити в апеляційній інстанції.