Луцька міська рада уже вдруге відібрала земельну ділянку у землекористувача - місцевої приватної фірми, яка ще у 2001 році отримала спірну землю в постійне користування. 

Мова йде про земельну ділянку, що на вулиці Загородній. 

Отож, ще у 2001 році рішенням виконавчого комітету компанії було надано в постійне користування земельну ділянку площею 1.23 га, для будівництва нового житлового кварталу. Через три роки приватна фірма відмовилося від більшої частини земельної ділянки площею 1.056 га, яка в подальшому перейшла до іншого власника. Саме новий господар  став забудовником житлового кварталу під назвою «Вишенька».

Втім, невелика частина ділянки залишилася у користуванні саме фірми-позивача. І представники цієї фірми переконують, що усі мережі, які були підведені до зведених будинків, облаштовувалися і утримуються саме ними, а не комунальними підприємствами.

Крім того, переконували в суді представники фірми, їхні довірителі мали право власності на частину земельної ділянки, яку мешканці будинку використовують як заїзд до будинків. І саме на цій території вони мають господарську споруду – сторожку.

Однак цю Луцька міська рада відібрала уже вдруге.

Нагадаємо, що минулого року господарський суд уже розглядав ідентичну справу. Тоді суд таки визнав рішення міськради незаконним і скасував його. Натомість цього року луцькі депутати проголосували винесли це питання на сесію наново.

Позивачі вважають, що вищезгадане рішення Луцькради було незаконним і знову звернулися з позовом до суду.  

У суді юристи зауважили, що минулорічне та цьогорічне рішення Луцькради є ідентичними за своїм змістом і мають одну і ту ж помилку.

А саме – в рішенні вказано, що землі відбирають, через використання земель не за цільовим призначенням. При цьому автор проекту рішення посилається на ст. 124 Земельного кодексу України.

Вищезгадана стаття Земельного кодексу передбачає припинення права користування земельною ділянкою добровільно, тобто директор фірми повинен був би написати заяву про відмову у користуванні землею, так як він це зробив у 2004 році.

Втім, представники позивача запевняють, що такої заяви на адресу міськради ніхто не направляв.

У свою чергу представник міськради посилання на 124 статтю Земельного кодексу пояснює недбалістю працівників міської ради, хоча й переконує, що факт нецільового використання землі таки є.

Юрист міськради Олександр Рачков пояснив, що Держінспекцією сільського господарства було проведено перевірку, якою встановлено, що ВКФ «Домінанта» свою частину землі використовує лише як прохід або заїзд до житлових будинків, і що мовляв і будівництва, ні обслуговування земельної ділянки там не видно.

Однак представники компанії все ж заперечують такі доводи представника міськради і переконують, що фірма обслуговує і ремонтує усі мережі, які їм належать. 

Разом з тим юристи переконують, що у разі відмови у задоволенні позову фірма буде змушена повністю відрізати мешканців масиву «Вишенька» від усіх комунікацій – газ, світло, вода, телефон, каналізація, оскільки усі мережі були збудовані за рахунок та знаходяться на балансі фірми.

Крім цього, представники користувача просять скасувати ще одне рішення міськради – про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки мешканцям житлового масиву «Вишенька», адже, згідно цього рішення мешканці масиву зможуть повністю приватизувати собі землю, на якій стоять їхні будинки.

Натомість представник жителів масиву заперечує проти скасування цього рішення, мовляв, він ніяк не порушує права позивача.

Наразі суддя Господарського суду Волинської області Антоніна Кравчук витребувала ряд важливих документів як у позивача, так і у відповідача, а тому оголосила перерву у засіданні.

Яке рішення по цій справі прийме служителька Феміди Антоніна Кравчук і чи буде уже вдруге скасоване одне те ж рішення міськради, стане відомо зовсім скоро.