Колишні мешканці будинку в селі Липини Луцького району не втрачають надії повернути своє колишнє житло. Люди звернулися до Феміди, аби та визнала незаконним торги, на яких суддівська родина купила майно. Скаржники кажуть, що їх до торгів не допустили, причому під час самої їхньої процедури було чимало порушень.

Розгляд справи щодо придбання будинку на вулиці Ветеранів, 22 родиною судді Луцького міськрайонного суду Віталія Ковтуненка відбувся сьогодні, 15-го липня, у приміщенні Апеляційного суду Волинської області, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Зауважимо, що апеляція розглядає справу, яку повернули на повторний розгляд рішенням Вищого спеціалізованого суду.

Нагадаємо, усе розпочалося із рішення Луцького міськрайонного суду від 24.06.2010 року, коли виселили громадянку Ольгу Таран, її дітей, чоловіка та матір із власного будинку через кредит у «Райфайзен Банку Аваль».

Далі, вже 16.11.2012 року провели публічні торги, на яких теща судді Луцького міськрайонного суду Ковтуненка Віра Смокович придбала будинок і земельну ділянку площею 0,1808 гектара для будівництва і обслуговування цього будинку, господарських будівель і споруд. Зауважимо, вона була єдиним учасником торгів, що заборонено. В той же час будинок був під арештом.

Так, через численні порушення торгів Ковельський міськрайонний суд визнав їх недісними 11.11.2014 року. Втім, досі Ольга Таран проживає у найманій квартирі, а в її будинку – суддівська родина. Аби допомогти волинянці нещодавно суддів намагалися виселити, втім, це не вдалося.

Зазначимо, що суддя Віталій Ковтуненко – це саме той одіозний представник Феміди, який під час подій на Майдані ухвалював рішення про взяття під домашній арешт трьох активістів Майдану. А його захисник Петро Олексійович Воробей - колишній начальник відділу державної виконавчої служби.

На початку судового засідання представники різних ЗМІ представили свої клопотання, аби здійснити відео-, фотозйомку та провести трансляцію. Втім, Ковтуненко різко заперечив, мовляв, усі висвітлюють події неправильно.

«Я категорично заперечую, бо це не врегульовано законодавчо. Оскільки ці ЗМІ неправдиво висвітлюють події – тому я і заперечую», – сказав відповідач.

Хоча судове засідання і відкрите, Феміда відхилила запити усіх журналістів.

Захисник волинянки, яку виселили, попросив підтримати позов про накладання арешту на будинок, мовляв, раніше помешкання було під арештом, але попри це суддівська родина переоформила його на себе. «Чорні мантії» пішли вирішувати питання у нарадчу кімнату.

Журналісти зауважують, що Ковтуненко та його захисник грубо вели себе із журналістами, зокрема, коли судді пішли у нарадчу кімнату та оголосили перерву, вони почали заважати роботі представників ЗМІ й намагалися заборонити фотографувати позивачів та присутніх у залі, хоча ті не заперечували, і, навіть, просили це зробити.

Після перемовин Феміда вирішила задовольнити позов частково: накласти арешт на будинок та земельну ділянку, заборонити Смокович, її представникам, реєстраторам здійснювати перереєстрацію будинку.

У коментарі для ІА Волинські Новини Ярослав Богачук, який представляє інтереси жінки, яку виселили, наводить факти, як його підзахисну незаконно позбавили житла.

«26-го вересня 2014-го року Ковельський міськрайонний суд області виніс Ухвалу, згідно з якою наклали арешт на житловий будинок № 22 на вулиці Ветеранів, заборонили Ковтуненку, Смокович, державній реєстраційний службі Луцького районного управління юстиції здійснювати перереєстрацію прав на житловий будинок. Втім, реєстраційна служба таки порушила вимоги Феміди. Згідно із витягом із Єдиного реєстру, Ольга Таран є власником будинку із 30.12.2013-го року. Так, попри суддівську заборону, державний реєстратор переоформлює майно на суддівську родину 21.05.2015-го року, а це все незаконно», – наголосив представник позивачки.

 

 

 

 

Під час судового засідання учасники попросили викликати свідків. У зв’язку з цим, розгляд відклали до 29 липня на 10 годину.

Чи дійсно теща судді провела реєстрацію попри заборону, Віталій Ковтуненко не зміг відповісти, мовляв, не знає, його у ці справи не ввели.