Монотонні сірі стіни лікарняної палати перетворились на полотно для казкової історії про Вінні Пуха та його друзів.

Учасниця стипендійної програми Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» разом з двома одногрупниками – студентами Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури, – прикрасила одну з палат відділення гнійної хірургії Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання. На підмогу Ольга Філюк покликала Давида Артемука та Вікторію Король, - повідомляє прес-служба Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк».

Ольга зазначає, що раніше вона подала заявку на участь у стипендійній програмі Фонду, написала есе про те, як би вона хотіла змінити своє місто, відтак, пройшла відбір і почала отримувати стипендію. У реалізації конкретно цього ж проекту, з розмальовування палат, Фонд допоміг їй і фінансово.

Студентка каже, що вирішила ставити конкретні і реальні цілі – те, що вона змогла би виконати сама, зважаючи на свій юний вік:

 


«Однією з ідей був саме розпис палат. В Фонді під час конкурсу цю ідею підтримали. А коли розпочалась практика, я пригадала про це. Ми порадились з нашим викладачем, після чого звернулись у Фонд, де нам виділили кошти на всі необхідні матеріали».

Юна художниця каже, що вибір саме такого об’єкту не був випадковим. Мовляв, яскраві барви та маленька казка навколо неодмінно допоможуть діткам відволіктися від хвороби, а значить – швидше одужати.

Допомагав у реалізації проекту і одногрупник Ольги, Давид Артемук. Хлопець каже, що, вибираючи композицію, основний акцент робили на тому, що жити у цій палаті доведеться хворим діткам, а тому вирішили розпочали з вибору сюжету:IMG_9821w копия

«Це робиться для дітей. Їм потрібен сюжет, щоб дітки мали на чому зупинити погляд – щоб був зоровий контакт. Як бачите, вирішили втілити героїв фільму «Вінні Пух», який знайомий дітям вже десятиліттями. Важливо, щоб малеча впізнавала всі предмети і раділа тому, що вона щось знає. Тому тут у нас є і пташечки, і жабки, і інші тваринки. І сам колір зробили яскравим, але не різким. Щоб дітки могли довгий час перебувати в приміщенні».

  

Зважаючи на те, що полотном для малювання стали лікарняні стіни, особливим був і підбір матеріалів. Зокрема, використовували спеціальні фарби та лак. Це не лише екологічно безпечно, але й додасть композиції довговічності.
Завідувач відділенням гнійної хірургії Валентин Мартинюк стверджує, що рішення студентів розмалювати стіни у закладі стало для нього несподіванкою. Медик висловив сподівання, що це піде на користь дітям, які перебувають на лікуванні у відділенні.