Начальник головного управління Держземагентства у Волинській області Василь Василенко розповів, що найважливішим завданням для управління є надання земельних ділянок учасникам АТО.

Про це він розповів під час засідання розширеної колегії головного управління Держгеокадастру в області.

За його словами станом на 1 липня 2015 року, від учасників АТО та членів сімей загиблих військових, надійшло 4548 заяв, з яких 778 заяв поступило до Головного управління Держземагенства. Прийнято 2264 рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою на загальну площу 880,2 га., з них 752 накази головного управління на площу 623,2 Га.

Найбільше дозволів надано головним управлінням Держземагенства – 752, в Луцькому районі - 373, в Турійському - 170, у Володимир-Волинському – 175 та у місті Ковель - 124.

Учасникам АТО та родинам загиблих військовослужбовців на Волині вже передано у власність 945 ділянок, що становить лише 41,7% від прийнятих рішень про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою.

Василь Василенко відмітив недостатню роботу з учасниками АТО та розробниками документації землеустрою відділами держземагентства у Ківерцівському та Турійському районах.

«Наприклад у Борохівській сільській раді Ківерцівського району з 116 наказів розроблено всього лише 72 проекти землеустрою, по селищу Турійськ - з 59 замовлено лише 31, по селищу Луків з 46 – 0. Невже, шановні колеги так важко знайти проектну організацію, яка зробить цю роботу?» - зауважив Василь Василенко.

В основному, причина відмови (1180 заяв) волинянам у наданні земельних ділянок полягає у відсутності вільних земельних ділянок. Вільна земля закінчилась у м. Луцьк та інших містах обласного значення.