Кілька десятків жителів Маневицького району сьогодні прибули до Луцька обговорити з представниками обласної влади питання легалізації видобутку бурштину. Люди стурбовані тим, що влада нічого не робить для того, аби стабілізувати ситуацію, втиснувши її в рамки закону.

Тож зі своїми пропозиціями селяни приїхали на сесію Волинської обласної ради. Під час зустрічі люди, які проживають на території, де активно ведеться нелегальний видобуток бурштину, розповіли, що вони побоюються за своє життя та за життя своїх рідних. Мовляв, у маленьких поліських селах великий наплив невідомих гастролерів-старателів, які нахабно «пруть» мити та копати сонячне каміння.

«Ми боїмося за своїх дітей, тому що вони сидять дома і їм немає роботи. Зайвий раз ми боїмося вийти з хати, тому що до нас поприїжджали бурштинокопачі з інших областей. Ті люди нічого не бояться. Вони можуть легко спалити наші хати, або просто спалити ліс», - заявила мешканка села Костюхнівка.

Тож люди вимагають в обранців, аби ті, як найшвидше прийняли рішення про створення комунального підприємства або ж дозволили їм відкрити по селах окремі товариства. Мовляв, створення комунального підприємства гарантуватиме те, що ліси з бурштиновими покладами будуть охоронятися державою і у видобуток не будуть пхати носа нелегальні старателі з інших регіонів. В іншому випадку люди пропонують створювати місцеві товариства, подібно до колишніх артілей чи колгоспів. За таких умов власниками і засновниками цих структур будуть мешканці сіл, де видобувається сонячне каміння. А отже і отримання ліцензій та охорону лісових площ з покладами бурштину візьмуть на себе самі ж люди. Натомість вони будуть сплачувати податки до місцевих бюджетів, тож кошти лишатимуться в області.

Разом з тим, люди нарікають на те, що їм ніхто не роз'яснює законодавства і звинувачувати місцевих в тому, що вони незаконно видобувають бурштин – не варто, адже більшість людей усе життя живе в поліських селах за рахунок того, що посадили в полі, зібрали в лісі чи виловили в річці. Тож саме вони, на думку мешканців Маневиччини, мають першочергове право користуватись дарами природи, на які багата їхня місцевість. Таким чином на сьогодні, люди активно почали читати законодавство та шукати підтримки в представників громадських організацій та юристів з метою спільно знайти оптимальне рішення для подальшого узаконення видобутку бурштину.