У Луцьку представники МОЗу та міжнародні експерти закликали батьків усвідомити важливість вакцинації від поліомієліту. Про це стало відомо сьогодні, 11 лютого, під час прес-конференції Першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександри Павленко.
Замміністра розповіла, що для того, аби подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у двох турах мали бути вакциновані від поліомієліту оральною вакциною. У третьому турі вакцинуються діти від 2 місяців до 10 років. Діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною та в подальшому не менше ніж через 2 тижні – щеплення живою, оральною вакциною в рамках додаткової імунізації.
За її словами, при першому раунді імунізації, було охоплено 65,5% населення, яке підпадає під вакцинацію – це діти від 2 місяців до 6 років. Другий етап охопив більший відсоток - 75%. У третьому етапі планують підвести цей показник до позначки «95».
«Україна - перша країна, що була вільною від цієї хвороби протягом 19 років, і допустила зниження рівня імунізації дітей до 14%, тоді як має бути не менше 95%. Саме такий показник є рекомендацією МОЗ та міжнародних організацій. 95% - це той відсоток, що завадить розповсюдженню даного вірусу. Завдання зараз - подолати цей спалах і підтвердити статус вільної від поліомієліту країни» - додала заступник міністра.
Міжнародний експерт з поліо комунікації ЮНІСЕФ Україна Несрін Халед зауважила, що на сьогодні в Україні є достатня кількість вакцини для охоплення усіх дітей в усіх регіонах країни. «Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закупив 4,5 мільйона доз оральної поліовакцини для проведення третього раунду вакцинації проти поліомієліту. Цього достатньо для охоплення понад 4 мільйонів дітей» - розповіла Несрін Халед.
За твердженнями міжнародних експертів, Україна досягла чималих досягнень, проте зупиняти вакцинацію зараз не потрібно.
Експерти зазначають, що навіть якщо дитина занедужала, вона потребує імунізації. Вакцинація проти поліомієліту підлягає відтермінуванню лише за умови, якщо дитина має високу температуру тіла, оскільки висока температура може знизити ефективність вакцини.
Коментарі
Льоха
11.02.2016 16:53:06
Сказала би краще де в Луцьку купити (інфанрікс ІПВ) від поліомеліту
Мама
12.02.2016 08:18:15
А це нічого, що тільки на цьому тижні вийшли після карантину, що все одно багато хворих і вірусні інфекції ще розгулюють скрізь?
Мама 2
12.02.2016 11:23:23
"Вакцинація проти поліомієліту підлягає відтермінуванню лише за умови, якщо дитина має високу температуру тіла, оскільки висока температура може знизити ефективність вакцини. " Головне, що температура може знизити ЕФЕКТИВНІСТЬ вакцини, а як дитина почуватиметься, і які наслідки після щеплення будуть, - нікого не цікавить.....
Анонім
14.02.2016 14:53:01
Ти началнице краще дай команду ,вакцину від сказу закупіти,щоб була у кожній лікарні.Бо від цього точно ніхто не застрахований. А полемеоліту у нас не було десятиліттями я думаю і не буде.Самі собі придумали, нема де вакцини подіти на собаках применіть.Господи да скільки ви будеие мати народ за скотобазу, ми сказали мріть,вакцинуйтеся ми люди.Гей чули. ми люди,а не скотина.І маю свою думку і свої права.