Один з київських судів оголосив, що президенту не можна оголошувати загальнонародні референдуми з будь-якого питання, в тому числі з питання про вступ країни в НАТО. Відповідне рішення, як повідомляють "Українські новини", прийняв київський апеляційний адміністративний суд 30 березня.

Свою позицію КААС пояснив пропусками в українських законах, які стосуються референдуму. На думку суду, до тих пір, поки пробіли не будуть усунуті, виносити питання на всенародне обговорення в такій формі не можна. В іншому випадку підсумки референдуму, як випливає з рішення суду, можуть бути поставлені під сумнів.

Дане рішення було ухвалене за скаргою колишнього президента України Віктора Ющенка, який оскаржував позов колишнього голови президентської адміністрації Віктора Медведчука. Останній звернувся до суду в 2008 році, його позов стосувався підготовки референдуму, присвяченого вступу України в НАТО і Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

На підтримку проведення плебісциту з цих питань, нагадаємо, в 2006 році було зібрано понад чотирьох мільйонів підписів. Однак керівництво країни призначати референдум не стало. У підсумку, розглянувши позов Медведчука, Окружний адміністративний суд Києва зобов\'язав президента все ж таки призначити референдум.

Ющенко, тоді ще обіймав посаду глави держави, це рішення оскаржив. Тепер, вже після відставки, він здобув перемогу. Апеляційний суд скасував рішення колишньої інстанції. Крім іншого КААС керувався тим, що в законодавстві, як відзначає агентство, не визначені терміни, протягом яких президент зобов\'язаний видати указ про референдум.

Віктор Ющенко, нагадаємо, в період президентства був прихильником вступу в НАТО. У самому блоці рішення про прийняття України до своїх лав (і навіть про те, щоб надати їй План дій щодо членства) так і не було прийнято. На саміті альянсу в 2008 році, нагадаємо, Україні було відмовлено в ПДЧ, при цьому супротивники її приєднання до блоку посилалися на відсутність значної підтримки НАТО серед українського населення, повідомляє lenta.ru. 

Новий президент України Віктор Янукович неодноразово виступав проти приєднання до НАТО, заявляючи, втім, що співпраця з блоком допускає.