Французькі інвестори у рамках Кіотського протоколу пропонують Україні на п\'яти шахтах Донецької області реалізувати новий екологічний проект з відбору та утилізації метану. Про це повідомив посол Франції Жак Фор, передає "Німецька хвиля" .
"У рамках співробітництва між Францією і Донецькою областю дійсно існує такий проект. Наші компанії пропонують утилізацію метану, щоб його, як правило, негативну дію перетворити на позитив", - прокоментував посол Франції.
Експерти вважають, що проекти, пов\'язані із знешкодженням та використанням метану на шахтах Донецької області, дуже перспективні. Адже в першу чергу тут мова йде про порятунок життя шахтарів. Саме скупчення метану найчастіше призводить до вибухів і трагедій на вугільних підприємствах.
Крім того, це також вирішення енергетичної проблеми, зазначив науковий працівник, директор геологорозвідувального підприємства Микола Жикаляк.
За його словами, в часи, коли газ коштував копійки, використовувати метан з економічної точки зору було недоцільно. Але через енергетичної кризи зараз варто звернутися до нетрадиційних енергоресурсів, тим більше що запаси метану величезні.
Утилізація метану, додав експерт, дозволила б зменшити шкідливі викиди в атмосферу і поліпшити екологію регіону. Однак на реалізацію таких проектів власних коштів на більшості шахт немає. Тому вся надія на інвесторів.
Згідно з інформацією фахівців, метан, як і звичайний газ, можна використовувати для вироблення електроенергії, в металургії, в хімічній промисловості. Окремі вугільні підприємства Донецької області вже мають успішний досвід використання метану як енергоносія, переважно для локальних потреб.
Втім, для масштабних проектів, як, наприклад, забезпечення теплоенергією міста, потрібне створення спеціальної інфраструктури і поставляють комплексів, підкреслив Жикаляк і додав: "Це досить витратна справа для держави. Для цього знадобиться і час, і великі кошти".
У вересні 2009 року Державний комітет промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду оприлюднив результати всеукраїнської перевірки шахт. Так, було виявлено близько 15 тисяч порушень норм промислової безпеки та охорони праці. Основною причиною порушень називають відсутність державного фінансування, повідомляє newsru.ua.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає