Компартія поки що не бачить шляхів реалізації пунктів своєї програми, які сподівалася відстоювати разом із Партією регіонів. Про це в ефірі телеканалу ТВі заявив перший секретар кримського республіканського комітету КПУ Леонід Грач.
"Був тактичний розрахунок на те, що переможець Віктор Януковичу тому числі і низку програмних положень Компартії в частині зближення з Росією через долучення до митного союзу, через розвиток ЄЕП, вирішення мовної проблеми – надання статусу державної російській мові. Третій напрямок полягав у тому, щоб Україна на рухалася у бік НАТО. Ось ці тактичні моменти, властиво, і спонукали підтримати. Але ми вже зараз бачимо і розуміємо, - я про це з гіркотою і болем говорю, - ані одного, ані другого ані третього поки що у діях президента не видно".
Грач закидає партнерам по коаліції невиконання і їхніх власних обіцянок, зокрема про надання російській мові статусу державної.
"Не можна ж так: обіцяти, обіцяти, перед виборами сказати – так, ми вирішимо цю справу, - а потім раз-два забути і вхопитися за Європейську Хартію мов... Віктор Федорович цю обіцянку дав не один раз. У 2004-му році, в 2006-му році на виборах до парламенту, в 2007-му і, природно, у 2009-му. Тому хотілося би вже хоч у щось повірити. Ну а якщо і цього не буде, – російська сторона чітко і жорстко до цього ставиться. Як же так? Близько семи мільйонів росіян живе в Україні, є її громадянами. Понад 50% громадян України підтримують російські мову, як статусну мову і як мову міжнаціонального спілкування. Зробіть!", - наголосив Леонід Грач.
Янукович обіцяв не відкладати ухвалення законів для захисту прав російськомовного населення в Україні. "Ми ухвалимо всі необхідні закони. І це програмне моє рішення я виконаю перед українським народом. Це питання буде вирішене найближчим часом", - заявив Янукович під час першого свого візиту до Москви у якості президента. Однак незабаром Янукович заявив, що в Україні буде лише одна державна мова – українська.
Крім того Грач не задоволений кадровою політикою нової влади. Відкинуті усі пропозиції від Компартії, які стосувалися урядових портфелів. До того ж комуністи наполягали на своєму представництві у місцевих держадміністраціях.
"Ми, відступивши від ідейних принципів, підтримали Віктора Януковича у другому турі, розраховуючи на певні стратегічні та тактичні питання. Але я розумію і інше, - Віктору Федоровичу ми повинні були бути партнерами. Ми мали бути представлені членом Компартії в Кабінеті міністрів України, я кілька разів заявляв, що було би правильним і те, щоби кілька губернаторів були комуністами… моя постановка питання про те, щоби у кожній області було по три – п’ять керівників райдержадміністрацій, що би показало, що комуністи разом із коаліціантами беруть участь у вирішенні складних проблем, а по-друге, створило би хорошу базу для участі у місцевих виборах. Що значить голова держадміністрації – комуніст, який закотивши рукави, почав би працювати? Люди, побачивши це, підтримають Компартію. На жаль, Віктор Федорович відмовився навіть обговорювати такі пропорції".
Натомість комуністи отримали посаду голови Фонду державного майна - ним став Олександр Рябченко.
Але Грача дивує таке призначення, на його думку комуністи не можуть займатися приватизацією. Навпаки, їхня ідеологія спонукає до цілком протилежного – націоналізації підприємств, які мають належати трудящим. Пояснення такого кроку тим, що Рябченко допоможе приватизувати харківський "Турбоатом" бізнесмену Костянтину Григоришину, який симпатизує КПУ, Грач серйозно не сприймає.
"Компартія не може займатися приватизацією взагалі, тим більше виступати лобістом. Даремно на Компартію вішають ще й майбутнього голову Фонду держмайна – це не справа Компартії. Що стосується "Турбоатому", на нього апетитів дуже багато. Не для того регіонали і їхні олігархи перемагали, щоби віддати комусь такий смачний шматок. Не віддадуть вони, ні при якому лобіюванні не віддадуть Григоришину те, що, як здається, вже майже у нього", - заявив Грач
Комуністи не задоволені своєю участю в коаліції, але, перш, ніж гримнути дверима, Грач пропонує добре роз’ яснити такий можливий крок суспільству.
"Гримнути дверима поки що зарано. Раз ми вже потрапили у цей водоворот і раніше не змогли розставити усі крапки над "і" у стосунках, скажімо, президента і члена коаліції, Компартії в даному випадку. По-друге, треба ще громадськості розповісти, мовляв, так ми підтримали і громадськість усе знає, так, ми вступили – і громадськість усе знає. А далі треба пояснити, а чому, властиво, комуністи гримнули дверми?..А прийде час, можна буде і гримнути дверима", - заявив комуніст.
Зазначимо, що незважаючи на політичні розбіжності, які давно існують між ПР і КПУ (наприклад, лідер КПУ Петро Симоненко є прихильником обрання президента в Раді, тоді як Янукович заявляв, що лише обраний народом, а не Верховною Радою президент зможе реалізувати потрібні Україні реформи), Симоненко після перемоги Януковича на президентських виборах виступав за створення коаліції у складі фракцій Партії регіонів, Компартії, Блоку Литвина і позафракційних депутатів, повідомляє newsru.ua.
У результаті така, так звана "коаліція тушок" була створена. Проте ще й двох місяців не минуло, а в кулуарах уже заговорили про можливе розпад "біло-блакитного" більшості. Причина цього банальна - "регіонали" "обділили" партнерів по коаліції портфелям, окупувавши всі ключові державні посади.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає