Сьогодні, 6 квітня, держсекретар США Хіларі Клінтон, міністр енергетики Стівен Чу, глава Пентагону Роберт Гейтс і глава Об’єднаного комітету начальників штабів Майкл Маллен представили нову ядерну доктрину своєї країни.
Як повідомляє РІА Новости, згідно з оприлюдненим документом, головною загрозою для США є віднині не протистояння ядерних держав, а загроза ядерного тероризму і поширення ядерної зброї.
"Ядерна доктрина США, розроблена міністерством оборони, заявляє, що головною загрозою для США і міжнародної безпеки віднині є не ядерне протистояння держав, а ядерний тероризм з боку екстремістів і поширення ядерної зброї у все більшій кількості держав", - зазначається в документі.
Президент США Барак Обама, відправивши попередній варіант доктрини на доопрацювання, вирішив, що віднині Вашингтон знижуватиме роль ядерної зброї у своїй оборонній політиці, а натомість розвиватиме неядерні озброєння.
"Ми продовжимо розвивати неядерні озброєння, включаючи протиракетну оборону для захисту нас, наших партнерів і союзників", - сказав глава Пентагону Роберт Гейтс.
Він зазначив, що віднині система ядерних озброєнь США буде побудована на використанні колишніх розробок. "Заміна ядерних компонентів вимагатиме спеціального дозволу від президента", - повідомив глава Пентагону.
У свою чергу, держсекретар США Хіларі Клінтон зазначила, що її країна розраховує продовжити діалог з Росією щодо ПРО. "Ми з нетерпінням чекаємо ратифікації договору з СНО та наступних переговорів про подальше скорочення озброєнь. Ми також працюватимемо над тим, аби виробити загальну позицію", - сказала держсекретар.
Вона знову заявила, що договір по СНО, який буде підписаний 8 квітня в Празі, ніяк не пов’язаний з планами США у сфері протиракетної оборони. "Цей договір стосується лише скорочення стратегічних наступальних озброєнь", - підкреслила Клінтон.
Зазначимо, у доктрині сказано, що нова ядерна стратегія США вперше ставить завдання запобігання ядерному тероризму і поширенню ядерної зброї вище за інтереси власної ядерної програми. Документ, як зазначили чиновники, що представляють його, містить конкретні кроки з посилення режиму нерозповсюдження і безпеки ядерних матеріалів.
При цьому нова доктрина США, фактично, не виключає завдання удару по Ірану і Північній Кореї. "Ядерна доктрина містить у собі серйозний заклик і до Ірану, і до Північної Кореї... Ми робимо виключення для країн на зразок Ірану і Північної Кореї, що не дотримуються принципів Договору про нерозповсюдження. Отже, фактично, всі варіанти можливі, коли справа стосується країн у цій категорії, так само як і гравців, що не є державами, але які можуть отримати ядерну зброю", - заявив Роберт Гейтс.
Водночас, як і обіцяв Обама, США зобов’язалися не використовувати ядерну зброю навіть у разі біологічної або хімічної атаки на них. "Якщо інша держава використає проти нас біологічну або хімічну зброю, на неї чекає нищівна військова відповідь", - пояснив глава Пентагону.
Водночас він зазначив, що США залишають за собою право переглянути цю позицію, якщо хімічна або біологічна атака поставить США в критичну ситуацію.
Нагадаємо, раніше Барак Обама дав інтерв’ю газеті New York Times, в якому розкрив основні положення нової ядерної доктрини. Американський лідер, який отримав торік Нобелівську премію миру, підтвердив, що стратегія передбачає зниження об’ємів ядерних озброєнь і їхньої ролі у стратегії національної безпеки. Завданням-максимум, за його словами, має стати повне позбавлення світу від ядерної зброї.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає