Українська компанія "Енергоатом" з 2011 року має намір закуповувати ядерне паливо в американської Westinghouse, незважаючи на відсутність ліцензії Держкомітету ядерного регулювання, що дозволяє постачання в Україну. Про це пише газета "Комерсант-Україна". Зараз єдиним постачальником палива для АЕС на Україні є російська корпорація ТВЕЛ, контракт з якою закінчується в 2010 році. 

За словами президента "Енергоатому" Юрія Недашковського, в українського холдингу є ліцензія на дослідну експлуатацію американського ядерного палива, яку передбачається продовжити у 2011 році і на її підставі здійснювати поставки. Недашковський додав, що закупівля палива у Westinghouse - це "природне прагнення" української сторони убезпечити себе від політичних ризиків.

Росія і США давно суперничають у боротьбі за український ядерний ринок. У 2005 році "Енергоатом" підписала контракт з Westinghouse на забезпечення ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків українських АЕС України в 2011-2015 роках. У свою чергу, ТВЕЛ пішла на значні поступки українській стороні. Вона запропонувала "Енергоатому" укласти новий контракт на постачання ядерного палива з 2010 по 2026 за ціною, яка, за відомостями російських ЗМІ, виявилася істотно нижче, ніж у Westinghouse.

У травні 2009 року "Енергоатом" підписав меморандум про взаєморозуміння з ТВЕЛ, яка веде переговори про будівництво заводу з виробництва ядерного палива на території України. Тоді Недашковський заявив, що "створення спільного виробництва ядерного палива може поставити крапку в питанні конкуренції при його поставках".

Джерела газети в Держкомітеті ядерного регулювання повідомляють, що якщо Westinghouse почне поставки без відповідних дозволів, вони можуть бути зупинені в примусовому порядку. Крім того, українські чиновники побоюються, що закупівля палива в американської компанії приведе до ускладнення відносин з ТВЕЛ, яка може підвищити ціни. За даними комітету Верховної ради з ПЕК, вартість російських паливних елементів зараз на 25-27 відсотків нижче, ніж американських.

Раніше в квітні українська газета "Сегодня" з посиланням на неназвані джерела в уряді писала, що в обмін на зниження цін на російський газ Україна готова відмовитися від співпраці з Westinghouse. У свою чергу, Росія може виділити українським партнерам кредит на три мільярди доларів на будівництво двох атомних реакторів - на Рівненській та Хмельницькій АЕС, повідомляє lenta.ru.