Цього тижня до складу парламентської коаліції перейде ще близько 10 депутатів. Основним донором пропрезидентської більшості стане Блок Юлії Тимошенко, пише сьогодні газета "Дело".

Останнє рішення Конституційного Суду, яке дозволило входити до парламентської коаліції "внефракційним" і депутатам з опозиційних фракцій, запалило зелене світло для розширення парламентської більшості.

Опитані ЗМІ депутати прогнозують, що до коаліції "Стабільність і реформи" вже цього тижня увійдуть більше 10 нових депутатів. Таким чином більшість подолає позначку у 250 депутатів. Поповнення повинно відбутися до кінця цього сесійного тижня.

Кажуть, що з БЮТ "підуть не менше 10 людей, в основному ті, кому є що втрачати", - сказав на правах анонімності представник цієї фракції. Серед головних кандидатів на вихід колеги називають основного власника "Кернел Груп" Андрія Веревського, який разом з коаліцією голосував за призначення Миколи Азарова прем\'єр-міністром.

Компанію йому можуть скласти Таріел Васадзе, Костянтин Жеваго, Костянтин Бондарєв, Сергій Осика, Юрій Крук та інші.

Блок НУ-НС також готується пожертвувати кілька своїх членів на користь нової коаліції. За словами представника цієї політичної сили Андрія Парубія, з блоку підуть не більше трьох депутатів. Він відмовився називати прізвища, але не став заперечувати, що першим біля дверей у коаліцію може виявитися Жванія. При цьому Парубій висловив упевненість, що в числі перебіжчиків з НУ-НС не буде представників "Єдиного Центру", покровителем якого вважають Віктора Балогу.

Варто також зазначити, що "нунсівець" Владислав Каськів, якого в деяких ЗМІ встигли поставити в один ряд з можливими перебіжчиками, спростував чутки про своє приєднання до коаліції.

Заперечує інформацію про готовність влитися в більшість і опальний Григорій Омельченко, який зі скандалом пішов з БЮТ ще в минулому році. На початку березня "політичного кілера", виключеного з фракції "за цинічну брехню і наклеп" у скандалі про педофілів, які розбещували дітей у таборі "Артек", Омельченко все ж був повернений у БЮТ, щоб він не примкнув до коаліції з ПР.

Однак, крім парламентських фракцій Партії регіонів, комуністів і Блоку Литвина (199 осіб), до коаліції "Стабільність і реформи" на поточний момент вже встиг приєднатися 21 член парламенту, серед яких позафракційні депутати і парламентарії, що представляють опозиційні політичні сили.

Один з них - "бютівець" Валентин Зубов. За словами депутата, його входження в коаліцію не було повністю добровільним. "Мене змусили ухвалити таке рішення, воно далося мені дуже важко", - запевняє він.

При цьому парламентарій уточнив, що рішення - вимушене на 90%, решта 10% - це його власна ініціатива через розбіжності всередині політичної сили. "Таких, як я - незгодних з певними діями керівництва (Блоку Юлії Тимошенко. - Ред), - у фракції багато, - констатує депутат. - Але я не знаю, яке рішення вони приймуть, і навіть якщо б знав, не став би коментувати ".

Разом з тим не всі депутати, які можуть вийти з опозиції, приєднаються до коаліції. За даними ЗМІ, в парламенті вже найближчим часом буде створено нове депутатське об\'єднання на основі так званої групи Андрія Портнова , призначеного нещодавно заступником глави Адміністрації президента.

У нього, окрім команди Портнова (депутатів-"бютівців" Святослава Олійника, Валерія Писаренка, Володимира Пилипенка), можуть увійти ті, хто не може залишатися в безпосередній опозиції до влади з різних причин. Але при цьому і в коаліцію вступати не прагнуть, аргументуючи це тим, що можуть втратити свою самостійність.

За словами джерела, вже зараз у Верховній Раді є охочі приєднатися до цього політичного проекту, чисельність цієї групи могла б досягти 10 і більше парламентаріїв.

Побічно інформацію про створення нового політпроекту підтвердив Олійник. "Ми неодноразово говорили, що до коаліції не йдемо, - сказав він. - Але хочемо мати своє персональне місце в парламенті, де мали б самостійність".

Розправитися з народними депутатами, які підуть з БЮТ, і позбавити їх представницького мандата Юлія Тимошенко не зможе. "Бютівцям" під силу лише очистити свої ряди у місцевих радах, де політична сила також почала втрачати депутатів, повідомляє newsru.ua. 

Так, минулої п\'ятниці 15 депутатів з фракції Блоку Юлії Тимошенко створили депутатську групу "Київщина" в Київській обласній раді. Як повідомив народний депутат від БЮТ Василь Кравчук, питання про виключення перебіжчиків з фракцій у місцевих радах буде розглядатися на з\'їзді, який заплановано на першу половину травня.