Підвищене навантаження на роботі знижує залежність курців від нікотину, і під впливом стресу вони курять менше, ніж зазвичай, пишуть німецькі учені в журналі Tobacco Induced Diseases.
Згідно з поширеними уявленнями, курці часто використовують сигарети як засіб від стресу, спосіб "заспокоїти нерви". Починаючи своє дослідження, Ганна Шмідт (Anna Schmidt) з університету Кельна і її колеги виходили з гіпотези, що споживання тютюну при підвищеній робочого навантаження буде зростати.
Для перевірки цього припущення вчені використовували інформацію з бази даних кельнського дослідницького проекту CoSmoS (Cologne Smoking Study). Вони обстежили 197 працюючих курців з допомогою тесту Фагерстрема, міжнародно визнаного методу визначення ступеня на нікотинової залежності.
Результати дослідження показали, що люди, що відчувають стрес на роботі зі значно більшою ймовірністю курили менше, ніж інші, і, отже, менше залежали від нікотину.
Автори вважають, що цей ефект може пояснюватися тим, що у дуже зайнятих курців не залишається часу щоб як слід вдатися до своєї звички, крім того, можливо впливають обмеження на куріння в робочий час.
Вчені відзначили також, що релігійність, наявність сім\'ї і більш високий освітній рівень також знижують залежність від нікотину, повідомляють РІА Новини.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає