Вчені довели, що жіночі ревнощі, що виявляються в близьких відносинах між чоловіком і жінкою, надають настільки сильний емоційний вплив на представниць прекрасної статі, що погіршує їхні здібності до зорового сприйняття навколишньої дійсності, повідомляється в статті дослідників, опублікованій у квітневому випуску журналу Emotion. 

Автори дослідження, професора психології з делаверських університету в США, Стівен Міст (Steven Most) і Жан Філіп Лоренсо (Jean-Philippe Laurenceau) спробували з\'ясувати, наскільки сильно близькі відносини між людьми можуть зачіпати їх базові можливості сприйняття світу. 

У своїй роботі вчені провели експеримент з добровільною участю гетеросексуальних пар, в яких жінкам було необхідно виявити зображення красивих ландшафтів на екрані комп\'ютерного монітора, які швидко чергуються з неприємними для сприйняття зображеннями. При цьому їхній партнер сидів поруч за екраном окремого комп\'ютера і, згідно з умовами експерименту, займався оцінкою краси тих чи інших фотографій ландшафтів. 

На певному етапі цього експерименту дослідник просив чоловіка переключитися з одного завдання на інше і перейти з оцінки краси ландшафтів на оцінку привабливості жінок, фотографії яких чергувалися на його моніторі. 

За результатами цього експерименту жінки повинні були оцінити свою ступінь роздратованості і дискомфорту від того, що їх молодий чоловік займався під час досліду оцінкою чужої привабливості. 

У результаті аналізу отриманих даних учені встановили, що чим більші ревнощі відчувала жінка під час експерименту, тим більше відторгнення у неї викликали неприємні зображення на моніторі їх і тим гірше вона справлялася з визвначенням зображень красивих ландшафтів. Вчені відзначають, що таке порушення зорового сприйняття спостерігалося тільки в той момент, коли чоловік займався оцінкою чужої привабливості. 

Автори дослідження вважають, що їхня робота має велике значення для вивчення взаємозв\'язку соціальних відносин і здатності до сприйняття, і поглиблює уявлення вчених про те, як емоції, пов\'язані із соціальною взаємодією, можуть зачіпати розумовий і фізичний стан людини. 

"Емоції, які виникли в контексті соціальних взаємодій, як виявилося, можуть мати владу навіть на рівні обробки сигналів від органів сприйняття," - пишуть вчені в своїй статті. 

Психологи мають намір надалі встановити, як подібні соціальні взаємодії можуть позначитися на поведінці й здатності до сприйняття у чоловіків, повідомляють РІА Новини.