Ген, що регулює процес росту волосся, виявила група шведських вчених з університету Умео, чия стаття опублікована в журналі PLoS Genetics.
Волосся формується у волосяних цибулинах, або фолікулах, які формуються в шкірному покриві. Після фази зростання, яка, наприклад, у волосся на голові людини може тривати кілька років, а у брів - кілька місяців, фолікул переходить у фазу "відпочинку". Через якийсь час процес починається знову, а старе волосся випадає. Поки не ясно, навіщо потрібен такий складний процес регулювання росту волосся: вчені, зокрема, припускають, що таким чином ріст волосся можна регулювати за сезонами року.
Леіф Карлссон і його колеги виділили один з генів, керуючих цим процесом: у період росту волосся ген Lhx2 активований, а коли ріст закінчується, Lhx2 "відключається". Раніше вчені встановили, що цей ген також може визначати процес формування нервової тканини.
"Наші результати показують, що ген Lhx2 може регулювати два різних процеси в життєвому циклі фолікула волоса. По-перше, він може запустити період зростання, хоча і не є обов\'язковим для цього. По-друге, він необхідний для того, щоб в процесі росту повністю сформувався власний стрижень. Це говорить про досить складною ролі гена в біології волосяних цибулин ", - пишуть автори статті.
Учені підтвердили, що Lhx2 пов\'язаний з формуванням волоса, "відключивши" його у волосяних цибулинах мишей, після чого волосся з цих цибулин більше не зростали. Їм також вдалося виконати і зворотну процедуру: достроково "включити" фазу росту на окремих ділянках шкіри мишей, активувавши ген Lhx2.
При цьому дослідники підкреслюють, що ген активується переважно за межами дільниці фолікула, в якому знаходяться його стовбурові клітини. Це, за їхніми словами, суперечить результатам попередніх досліджень.
Карлссон і його колеги роблять висновок, що ген Lhx2 - це значимий фактор у процесі формування і росту волосся, а результати їх роботи дозволяють по-новому інтерпретувати його функції, повідомляють РІА Новини.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає